Esimesed teated libapolitseinike tegutsemise kohta sai Ida prefektuur neljapäeval kui Rakvere inimestele tehti mitmeid kõnesid.

Nutuse häälega "poeg" palus emal helistada tagasi mingile võõrale mobiilinumbrile. Kolmel juhul sai kõne vastuvõtja aru, et tegemist võib-olla mingi pettusega, ega reageerinud, ühel juhul tegi naine kontrollkõne oma pojale, kellega oli kõik korras.

Eile tabas kõnede laine Tapat. Kahjuks jäi üks perekond uskuma, et nende Moskvas elav poeg sooritas kuriteo ja teda ootab eest 3-aastane vabadusekaotus. Kuna naisel nõutud 6000 eurot polnud libapolitseinikele anda, siis andis ta petturile üle 800 eurot.

"Eestis eri piirkondades tegutsevad petturid, kes esitlevad ennast küll politseinikena, advokaatidena või juristidena. Lisaks liiklusõnnetusse sattunud lähedasest, on lisaks veel mõeldud välja legende kukkumiste kohta, kus tuleb vigastatu ravikulusid katta," selgitas Rakvere ennetus- ja menetlusteenistuse juht Joel Alla.

Politsei palub fikseerida sissetuleva kõne numbri ja edastada info koheselt lühinumbrile 110. Samuti tuleb selgitada petuskeemi eakatele sugulastele ja tuttavatele ning rääkida, kuidas sellise juhtumi puhul tuleks käituda. Kindlasti tuleks keelduda igasuguse raha maksmisest. Petturid räägivad nii eesti kui ka vene keeles.

11. jaanuaril pidas politsei Pärnus kinni Leedust pärit 19-aastase noormehe, kes võeti vahi alla.