FOTOD: Saa tuttavaks, sellised on Eesti e-residendid!

 (22)

Eesti alustas e-residentsuse programmiga kolm aasatat tagasi. Tänase seisuga on meil ligi 30 000 e-residenti 150st riigist üle kogu maailma. Nende poolt on loodud Eestis tuhandeid ettevõtteid, mis toovad Eestile majanduslikku kasu.

E-residente tuleb juurde

Viimasel ajal on e-residentide taotluste arv ületanud Eestis sündinud laste oma.

E-residentide järjest kasvav kogukond on suureks abiks Eesti kui uue ajastu digitaalse ühiskonna sõnumi levitamisel. Ka on e-residentsuse teema on toonud Eestile alates taasiseseisvumisest rohkelt positiivset rahvusvaheliselt kajastust ja võitnud Eestile rohkelt sõpru ja toetajaid üle maailma.

Kuid kes on need inimesed - e-residendid - kellest viimastel aastatel nii palju räägitakse? Mis on nende nimed ja millised nad välja näevad? Statistiliselt võime öelda, et 88% nendest on mehed ning enim e-kodanikke on vanuses 31-40. Kõige rohkem e-residente on Soomest, kuid firmasid asutavad Eestis kõige rohkem ukrainlastest Eesti fännid. Peamiseks põhjuseks e-residendiks hakkamisel nimetatakse asukohast sõltumatu äri tegemise soovi. Paljudes riikides on ettevõtlusega tegemine tehtud väga keerukaks, kuid Eesti ei ole üks neist.

Loe veel

Seotud lood:

EV100 sünnipäeva puhul luuakse eestimaalaste portreedest ühine online sünnipäevakutse, kus saavad kaasa lüüa ka e-residendid. Kutses osalemiseks peab saatma end foto läbi portaali ja seda tehes end autentima. Selleks toiminguks sobib hästi ka e-residendi kaart. Ligi 40 e-residenti on juba kasutanud võimalust lüüa kaasa EV100 projektis ja laadinud üles meie sünnipäevakutse fotopanka oma portree. Võrreldes eestlastega on e-residendid valinud rippmenüüst enda iseloomustamiseks tihedamini märksõnu 'võidukas' ja 'unistaja'.

Vaata lisa ev100kutse.ee

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare