EV100 peret
EV100 peret on sari, kus kohtume vabariigi sünnipäeva eel nendega, kellest meie riik koosneb. Eesti inimeste ja Eesti peredega. EV100 peret lood toovad teieni vabariigi sünnipäevani Eesti Päevaleht, LP, Maaleht, Ekspress, Delfi

VIDEO | Tänu EV 100 loole leidis eestlanna Austraaliast üles lähisugulased

 (8)
Laura Mallene EV100 peret Austraalia
Sirje Määr-Browne (keskel), Laura Mallene (paremal)Foto: Grete Kasemets

Eesti Päevalehes ilmus 100 peret projekti raameis lugu Austraalias elavast Aino Kallase lapselapsest, kes loo läbi leidis üles enda lähisugulased.

Sirje Määr-Browne põgenes Eestist sõja-ajal oma isa Aleksander Määri, õe ja kasuemaga. Perekond elas nii Rootsis kui Rodeesias, praegu elab Sirje abikaasaga Austraalias, kirjutas Eesti Päevaleht.

Lääne-Austraalia pealinnas Perthis intervjueeritud Sirje Määr-Browne –kes rääkis rohkem 70 eemaloldud aastast hoolimata puhast eesti keelt- võttis EPLiga ühendust rõõmustava teatega: tänu artiklile leidis ta Eesti-sugulasi.

"Aitäh Eesti Päevalehtede eest, mis saabusid paar päeva tagasi ja aitäh toreda kirjutamise eest,” kirjutas Sirje Määr-Browne. “Sinu kaudu sain email kontakti minu isa ema venna lapse lapse lapsega, mis oli mulle tõesti tore ja huvitav." Pärast loo ilmumist võtsid ühendust Eesti Päevalehega mitmed inimesed, kes palusid Sirje Määr-Browne’i kontaktandmeid, sest tundsid tema isa või omasid perekonnast fotomaterjali, mida soovisid saata Sirjele. Vaata videost kohtumist Sirjega videost!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare