EV100 peret
EV100 peret on sari, kus kohtume vabariigi sünnipäeva eel nendega, kellest meie riik koosneb. Eesti inimeste ja Eesti peredega. EV100 peret lood toovad teieni vabariigi sünnipäevani Eesti Päevaleht, LP, Maaleht, Ekspress, Delfi

Kangru pere lugu | Uude majja kolides said lapsed valida, mida kaasa võtavad "Ma võtan televiisori ja emme!"

 (9)

Erilises talumajas Valgamaal elavad Pühajärve kooli õpetajad Pille ja Peeter Kangur ning nende viis last.

Pille ja Peetri lugu algas 1990. aastal Tartus, kui nad koos ülikooli bioloogiat õppima astusid. „Olime Narva maantee ühikas koos. Mina olin pööningul ruumis 741 ja Peeter 641, keldris,” meenutab Pille. „Koos korjasime malevas kartuleid, tegime ühikas süüa ja hakkasime lähemalt suhtlema,” räägib Peeter.

Peagi sündis Peetri ja Pille esimene laps Liis ja Pille lõpetas ülikooli. See tähendas, et pidi tööd otsima. 1996. aastal helistas Pille Tartu koole läbi. „Otsisin endale pärast ülikooli lõppu tööd. Mitte kuskil polnud mind vaja. Õnneks ämm märkas Postimehes kuulutust, et Pühajärvele otsitakse õpetajat,” räägib ta.

1998. aastal jäi Pille koju teist last Tanili ootama ja kooli oli kedagi teda asendama vaja. Valik oli ei keegi muu, kui Peeter. „Asendavaid meesõpetajaid ei lasta ju ära koolist. Siis tuligi jääda päriselt õpetama,” ütleb ta.

Pärast kolmanda lapse Lauri sündi 2000. aastal oli aga perele ruumi juurde vaja. Nii kolitigi Öödre tallu. Vaata videost!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare