EV100 peret
EV100 peret on sari, kus kohtume vabariigi sünnipäeva eel nendega, kellest meie riik koosneb. Eesti inimeste ja Eesti peredega. EV100 peret lood toovad teieni vabariigi sünnipäevani Eesti Päevaleht, LP, Maaleht, Ekspress, Delfi

Hendriksoni pere lugu viib vana tammepuu juurde. "Rasketel aegadel on see koht andnud mulle palju jõudu"

 (4)

Tallinnast umbes 60 km kaugusel Peetsaare järve lähistel toimetab taluhoovis Mari-Liis Hendrikson.

Peetsaare talu on Mari-Liisi jaoks ülitähtis. „Siin kohe on väga hea energia. Terve see suur mets, mis on vanaisa ja onude istutatud, on mulle väga armas. Rasketel aegadel on see andnud mulle palju jõudu,” ütleb ta.

Keegi täpselt ei teagi, kui vana tare on, aga hiljaaegu käis maja korstent hindamas ekspert, kelle sõnul on see vähemalt 300-aastane ja pealekauba üks paremaid omasuguste seas kogu Eestis. Hoovi peal kasvava võimsa tamme kohta räägivad legendid, et selle on sinna istutanud Gustav Adolf ise.

Mari-Liis oma kodukoha täpset asukohta päris kõigile ei avaldagi. „Mul on selle kohaga üks plaan,” teatab ta. Mari-Liis nimelt tahab sinna rajada piparkoogimaa. Küpsetuskunstnikul on 2004. aasta Eesti piparkoogivalmistamise meistrivõistluste esikoht ja 2003. aasta Mulgimaa meistritiitel. Igal aastal teeb ta piparkooke lausa kümnete kilode kaupa. Vaata videost!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare