EV100 peret
EV100 peret on sari, kus kohtume vabariigi sünnipäeva eel nendega, kellest meie riik koosneb. Eesti inimeste ja Eesti peredega. EV100 peret lood toovad teieni vabariigi sünnipäevani Eesti Päevaleht, LP, Maaleht, Ekspress, Delfi

Ginovkeri pere lugu| 103-aastane endine šokolaadivabrikant Leo Ginovker "Mäletan siiani, kes olid Inglismaal meie kliendid"

 (13)

Leo Ginovker (103) on elav ajalugu, mees, kes vaatas maailma juba siis, kui Eesti riigi loomise peale ei mõelnud tõsiselt veel keegi. Kui ta avab ka täna šokolaadi, siis enne suhupistmist uurib seda mõned loetud hetked moel, nagu seda küllap oskabki inimene, kes šokolaadist kõike teab.

"Minul käskis ema õppida põhiliselt šokolaadi valmistamist. Töötasin kuni kaks aastat tehases töölisena, et ala põhjalikult ära õppida," räägib Leo Ginovker. Tehas oli toona juba suur, oma 200 töölist.

"Siis hakkasime mitte ainult Eestisse, vaid ka välismaale kaupa viima. Üks vend juhatas vabrikus tööd, mina hakkasin ekspordiga tegelema. Õnnestus müüa oma kaupa peaaegu üle poole maailma. Suured ostjad olid Inglismaal, Ameerika Ühendriikides, Lõuna-Aafrika vabariigis," meenutab Leo. Aga siis tuli sõda. Põgeneda isa ei plaaninud, sest arvas, et enne tuleb ikka kõik võlad ära maksta. Elu läks aga hoopis teisti.

Täna elab Leo koos abikaasaga Tallinnas, mis aga vahepealsetel aastatel juhtus, vaata videost!

Loe pikemalt siit!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare