EV100 peret
EV100 peret on sari, kus kohtume vabariigi sünnipäeva eel nendega, kellest meie riik koosneb. Eesti inimeste ja Eesti peredega. EV100 peret lood toovad teieni vabariigi sünnipäevani Eesti Päevaleht, LP, Maaleht, Ekspress, Delfi

EV100 peret | Paalide pere lugu "Me naerame, et meid viis kokku Komsomol"

 (1)

Jaanus ja Taimi Paal om mõlemad botaanikud. "Me naerame, et meid viis kokku Komsomol." Taimi sattus Komsomoli komiteesse valituks oma kursusekaalaste poolt – naljade pärast. Need tegid talle siis nalja vastu," muheleb Jaanus. Taimi oli nimelt kursavendade tekid madratsite külge õmmelnud ja kursusekaaslased valisidki ta esindusorganistasiooni. Samas on just selles peres palju traagilisi mälestusi nõukogude võimu all olemisest.

Jaanus Paali esimene mälestus on näkku suunatud valgusvihk. „Olin neljane, kui julgeolekutöötajad tulid meie kodu läbi otsima,” meenutab ta päeva, kui tema ema Selma ja tädi Laine kodust jõuga ära viidi. „Jäin isaga kahekesi – pime mees üksi koos väikse lapsega. Tema teadis teed, mina olin talle silmadeks.” Kuidas need keerulised ajad üleelati, räägib Jaanuse ema Selma. Vaata videost!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare