SAADA VIHJE, PILT VÕI VIDEO e-mailile vihje@delfi.ee või kasuta allolevat vormi:

Sisesta tekst siia:

Vali pilt või video oma arvutist:

Sinu andmed (andmete saatmine ei ole kohustuslik):

Nimi:
E-mail ja/või tel.:
VAATA JA KLIKI
debug
Tartu ülikool kaalus meditsiiniõppele antud akrediteeringu vaidlustamist (5) Tartu Ülikool  8 h
Kõrghariduse hindamisnõukogu tegi Tartu ülikoolile mitmeid kriitilisi märkusi, kuidas peaks meditsiiniharidust paremaks muutma, muu hulgas tuleks õpetada arstitudengitele enam suhtlemist ja pakkuda rohkem praktikavõimalusi.
Eesti päästjate missioon Nepali lükkus edasi, kõik abipakkujad ei mahu Katmandu lennuväljale äraTäiendatud 21.40 (7) Nepal  9 h
Soomest välja lendama pidanud Soome ja Eesti päästjate lennuk päästjate ja abivahenditega ei saanud Nepali võimudelt lennuluba, sest kõik abipakkujad ei mahu pealinn Katmandu lennuväljale ära.
Pentus-Rosimannus Briti teadlase süüdistusest: tema artiklist ajendatuna küsisin, kas rahvusvaheline kord liigub anarhia suunas (28) Keit Pentus-Rosimannus  9 h
Välisministeerium saatis täna välisminister Keit Pentus-Rosimannuse kommentaari vastuseks briti rahvusvaheliste suhete teoreetikut nimega Alex Pritchardi süüdistusele, et Pentus-Rosimannus pani talle nädalavahetusel Lennart Meri konverentsil peetud kõnes sõnu suhu.
TÄNA 70 AASTAT TAGASI: Septembris 1939 algas Poolas sõda, "valjult erapooletu" Päts läks Tartusse Vanemuise uue maja avapeole (107) Eesti Päevalehe väljavõtted aastast 1939  10 h
Kevadel 1939 olid Eestis ärevad ajad juba käes. Eesti riik oli selleks ajaks jõudnud välispoliitilisse ummikseisu, aeti neutraliteedipoliitikat, sest liitlasi polnud. Maailm muutus: Saksamaa oli juba Hitleri võimule saamisest peale aastal 1933 asunud vähendama Versailles' rahulepingu piiranguid. Leedu pidi loovutama Saksamaale Klaipeda alad. Nõukogude Liit oli jõudu kogunud. Kui sõda algas, olid ka eestlased mures: riigijuhid püüdsid levitada teateid, et inimesi rahustada. Toome järgneva kahe nädala jooksul sarjas "Täna 70 aastat tagasi" lugejateni uuesti Teise maailmasõja sündmused. Selleks et toonased sündmused kild-killu haaval meelde tuletada, lehitseme toonast ajakirjandust ning võrdleme seal nähtut materjalidega, mis on meile täna teada. Võib vaid ette kujutada, kui ärev ja masendav võis olla elu kogu Eesti jaoks traagilistel aastatel.
Riigikogu vastus etteheidetele: valisime ajale jalgu jäänud kodulehe uuendajaks soodsaima arendaja (48) Riigikogu uus veeb mobiilis  11 h
Riigikogu avalike suhete juht Urmas Seaver vastas etteheidetele, et suure raha eest on uuendamise tulemusel saadud vilets koduleht.
Eestlane Nepalis: maavärina ajastusega vedas, laupäeva südapäevane aeg tähendab, et siseruumides olijaid oli vähe (1) Nepal  11 h
Nepali pealinn Katmandus elav eestlane Andre Lipand ütles, et niigi vaese riigi jaoks oli maavärin valus löök.
Eesti keele riigieksamit kirjutanu: teemad olid liiga teaduslikud ja keerulised (35) Eesti keele riigieksamit kirjutanu: teemad olid liiga teaduslikud ja keerulised  11 h
Täna eesti keele eksamit kirjutanud Gerli ütles Delfile, et tänavused eksamiteemad olid liiga teaduslikud, spetsiifilised ning abiturientidele liiga keerulised.
Võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper ei kandideeri teiseks ametiajaks (42) Mari-Liis Sepper  12 h
Võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper annab teada, et ta ei kandideeri sotsiaalministeeriumi välja kuulutatud konkursil soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku ametikohale järgmiseks viieks aastaks.
Viimsi vallavalitsus: umbusaldamine on opositsiooni poliittsirkus (6) Märt Vooglaid  12 h
Esmaspäeval Viimsi vallavolikogu istungil algatas opositsioonifraktsioon Viimsilane umbusaldusavalduse valla juhtidele. Vallavalitsus teatas, et umbusalduse algatamine on opositsiooni poliittsirkus, mille eesmärgiks on reformierakondlase Märt Vooglaiu isiklikud ärihuvid, mis möödunud aastal võimuvahetusega tagasilöögi said.

Loetumad artiklid

FOTOD JA BLOGI: Aktsiisitõusu vastasest protestist kujunes Taavi Rõivase valitsuse sõimamine. "Kukutame selle lilla koalitsiooni!"  (1217)
Toompea lossi ees toimus täna EKRE noorte korraldatud kütuseaktsiisi tõusu vastane meeleavaldus, kus tuhatkond protestijat avaldasid meelt nii aktsiisitõusu kui Taavi Rõivase valitsuse vastu.
Jaak Joala poeg Janar Joala: isa oli elus kibestunud. Ma tõesti ei tea, miks  (27) Jaak Joala poeg Janar Joala: isa oli elus kibestunud. Ma tõesti ei tea, miks
Jaak Joala seni Eesti meediat täielikult vältinud poeg Janar avab end esimest korda avameelses intervjuus, heites nukrat valgust oma keerulistele suhetele isaga.
DELFI FOTOD JA VIDEO: Kütuseaktsiisi miitingu lõpus kärgatas lõhkepakett  (204)
Toompea lossi ees toimus täna EKRE noorte korraldatud kütuseaktsiisi tõusu vastane meeleavaldus, mille lõpus plahvatas ka kellegi visatud lõhkepakett.
Välisministeeriumile on teada 25 katastroofipiirkonnas viibivat eestlast ja kaheksa kohta on info, et nendega on kõik korras  (58) Välisministeeriumile on teada 25 katastroofipiirkonnas viibivat eestlast ja kaheksa kohta on info, et nendega on kõik korras
Nepali maavärina piirkonnas oli umbes kümneliikmeline Eesti turismigrupp. Välisministeerium proovib nendega ühendust saada, et kontrollida, kas kõik on nendega korras. Mainitud grupiga pole endiselt kontakti saadud, aga selgunud on veel teisigi katastroofipiirkonnas viibivaid eestlasi ja osadega neist on ühendust saadud.
Reisifirma esindaja: eestlasest matkaja jäi õnnetult mudalaviini alla  (4)
Viimastel andmetel on tugeva maavärina tagajärjel hukkunud Nepalis üle 2000 inimese, nende seas üks eestlane.
Suuline tööleping tõi kaasa pika kohtuskäimise Suuline tööleping tõi kaasa pika kohtuskäimise  2 h
Norras palkmaju ehitanud mees käis saamata jäänud töötasu pärast läbi kõik kohtuastmed.
Eesti esimese 3D printeri maaletoojad Kersti Vatter ja Matis Averin demonstreerivad, kuidas töötab 3D pliiats.  2 h
EDM Machinery on tähepanuväärne, sest just nemad on teadaolevalt disaininud ja valmistanud Eesti esimese 3D printeri.
Estonian Airile antud riigiabi otsust on Euroopast oodata alles sügiseks (1) Ain Hanschmidt kinnitab, et Tallinnki omanike huvi Estonian Airi vastu on veel alles, kuid Infortar ootab riigi poolt selgemaid seisukohavõtte.  2 h
•• Lennufirma juhtimise ülevõt­mise plaani avalikustanud Infortar kinnitab, et pakkumine on endiselt laual. Aga kui kauaks?
•• „Tallinki poisid” käisid end ka Brüsseli ametnikele tutvustamas, et tegu pole fantoomide, vaid tõsiseltvõetavate investoritega.
•• Ain Hanschmidt pelgab, et ­Eesti poliitikud ei näita riigiabi kohta positiivse otsuse saavutamiseks üles piisavat üksmeelt.
Hinnatõusu lootev kinnisvaraostja peab kannatust varuma Stalinistlik elamurajoon Peterburi teel  2 h
Kinnisvara hinnatõusult kasu saada soovija võiks Tallinnas vaadata Majaka tänavale ja Koplisse.
Statoil Eesti sai müügimaksuvaidluses Tallinnaga olulise kohtuvõidu (40) Edgar Savisaar  10 h
Tallinna ringkonnakohus tegi täna otsuse jätta Tallinna Ettevõtlusameti apellatsioonkaebus müügimaksuvaidluses Statoil Fuel & Retail Eesti AS-iga rahuldamata.
Swedbank eestlaste töörügamisest: Eestis tehakse lihttööd, mille eest ei saagi kõrget hinda küsida (115) Õmblemine  10 h
Swedbanki hinnangul on Eesti madala tootlikkuse taga on väikese lisandväärtusega toodete ja teenuste pakkumine.
Rõivas: väikefirmadele maksude asemel litsentsitasu (53) Taavi Rõivas  11 h
Valitsus on valmis kehtestama väikeettevõtetele litsentsitasu, et nende haldus- ja maksukoormust vähendada, ütles peaminister Taavi Rõivas.
Audiitor: paljud ettevõtted ei teagi kohustusest pakendiaruandeid auditeerida (9) Pakendid  11 h
Kuigi aasta algusest jõustunud pakendiseadus paneb pakendite auditeerimiskohustuse väga paljudele Eesti ettevõtetele, pole paljud sellega kursis.
SymbolBidAsk
  • EURUSD1.08731.0875
  • GBPUSD1.52221.5224
  • USDJPY119.09119.11
  • USDCAD1.20951.2098
  • USDCHF0.95510.9554
  • AUDUSD0.78630.7866
  • NZDUSD0.76290.7632
  • EURJPY129.49129.52