Vabariigi sünnipäeva toob teieni:
Delfi toob vabariigi aastapäeva eel noorte laulupeole “Mina jään” pühendatud mõtisklused Eestis elava 99 noorega. Kas jääda, kuhu jääda, kelleks jääda?
Aktivist Kris: Eesti pakub mulle võimalusi teha täpselt seda, mida ma tahan
21-aastane Kris on mitme ürituse ja ettevõtmise eestvedaja, aga ka Viljandi volikogu liige. "Eesti on riik, mis pakub mulle võimalust tegutseda täpselt nii, nagu ma tahan. Need sõbrad, tuttavad, kogemused, mis mu asjaajamine on mulle toonud, on see, mille pärast mina jään." Vaata videost!
Narva noor Kirill tahab oma tuleviku siduda Eesti ja muusikaga!
14-aastane Kirill on pärit Narvast ja ta tegeleb koorilaulu aga ka flöödimänguga. Tulevikus tahab ta jääda Eestisse ja minna Tallinnasse õppima. Igal juhul tahab ta siduda oma tuleviku muusikaga, heliloomingu ja džässiga! Ja Eestis saab seda kõike maailmatasemel õppida. Vaata videost!
Gerli-Annabell õpib Kodutütardes eluks vajalikke oskusi, mida koolist ei saa
Gerli-Annabell on kodutütar. Ta meenutab, kuidas üldse sellesse isamaalisse organisatsiooni sattus ja kuidas see teda mõjutanud on. "Õpime seal praktilisi elus vaja minevaid asju," ütleb ta. "Isamaa jaoks alati valmis!" Vaata videost!
Curlinguäss Harri: mina jään, sest minu töö on pooleli
Harri on läbi ja lõhki curlingu mees: lisaks sellele, et ta särab Eesti meeskonnas, on ta ka selle ala üks suur eestvedaja. Harri räägib, et curlinguga on Eestis tegeletud vaid 15 aastat ja jõutud selle lühikese ajaga selles suurte, rikaste riikide alal maailma tippu. Samamoodi on tema meelest arenenud ka Eesti riik. Vaata videost!
Tõrva gümnasist Romet kiidab, et Eestis on lahked inimesed
Romet käib Tõrva Gümnaasiumis, tantsib kooli tantsuringis ja ootab suvel Tallinnasse tantsupeole tulekut. "Miks mina tahan Eestisse jääda: siin on ilusad linnad, armsad väiksed külad, lahked inimesed ja minu perekond," ütleb ta lühidalt aga konkreetselt. Vaata videost!
Kaljuronimisinstruktor Kadri sai rahvusvahelises seltskonnas elades aru ühest väga olulisest asjast
Kadri on noor aktiivne ettevõtja, kes töötab Ronimisministeeriumis, on kaljuronimisinstruktor ning korraldab Tallinnas ja Tartus erinevaid seiklusturismi üritusi. Kadri meenutab, et elas aasta aega Inglismaal rahvusvahelises seltskonnas ja sai sealsete inimestega väga lähedaseks. Kuid midagi oli ikka puudu - tema naljades ei saadud 100% aru. Miks? Vaata videost!
Narvakas Vladimir: Eesti koorid on äärmiselt intelligentsed
Vladimir on Narvas elanud sünnist saati ja ta tahaks jääda sinna pikaks ajaks. "Mind väga veetleb siinne loodus, rannad. Samuti inimesed – nii heasoovlikud. Juba aastaid laulan kooris. Plaanin koori jääda kohe pikemalt, sest laulmine meeldib mulle. Eestis on laulmine au sees, seda asja aetakse meie maal väga intelligentselt," kiidab 14-aastane Vladimir. Vaata videost!
Idufirma tegevjuht Kaarel sai alles Saksamaal elades aru, et Eestis pole üldse nii hall ja nukker
Viis aastat tagasi oli Kaarlil tunne, et Eesti hall meeleolu ei ole ikka tema jaoks ja purjelaudurile omaselt soovis ta minna kuhugi eemale päikese kätte. Vahetusaastal sattus ta saatuse tahtel elama Saksaamale linna, kus sadas neljal päeval nädalas vihma. Pärast seda aastat tundusid eestlased hoopis rõõmsamad ja päikselisemad. Vaata videost!
Invasportlane Cathy: Eesti eest võistlemine on kirjeldamatu kogemus
Kergejõustiklane Cathy meenutas, kuidas käis 2015. aastal Euroopa meistrivõitlustel Poolas, kus saavutas viienda koha. Aasta hiljem sai ta Bulgaarias seitsmevõistlusel kolmanda koha ja nüüd ootab ta, et saaks ka sellel aastal Türgis toimuvatel võitlustel oma riiki esindada. "See tunne, kui saad esindada Eestit võistlustel edukalt, on kirjeldamatu." Vaata videost!
Ehituspuussepp Ülari teab, miks Soomest hea palga pealt Eestisse tagasi tulla
Ehituspuussepa eriala lõpetanud Ülari käis kaks aastat tagasi Soomes praktikal. Inimesed olid küll toredad, sõbralik ja abivalmid ning palgad olid head, aga... "Ikkagi tahtsin Eestisse tagasi tulla, sest koduigatsus tuli peale. Eestis on ikka parem elada." Vaata videost
Tudeng Mihkel: välismaal saab aru, miks Eesti on tegelikult nii hea
Pärnust pärit Mihkel tahab peale bakalaureusekraadi saamist minna välismaale õppima ja ehk isegi töötada seal mõne aasta. Tema arvates ei väljendu Eesti headus ainult selles, et siia jääda, vaid ka selles, et korra ära minna ja seejärel uuesti tagasi tulla. "Välismaal viibides saame aru, miks Eesti on tegelikult nii hea riik." Vaata videost!
Jõhvist pärit Eliise jaoks on tants rohkem kui elu
Jõhvi põhikooli aulas käib usin suviseks laulupeoks ettealmistumine. Eliise astub korraks kõrvale, et meile oma tantsukirest rääkida. Tants ei ole lihtsalt tema elu, tants on kõik - oma suurimaid tundeid ja läbielamisi väljendab Eliise läbi tantsu. Vaata videost!
Tulevane ärimees Mihhail: Eestis on täiesti normaalne presidendiga tänaval kõrvuti jalutada või rokkstaariga ühes koolis käia
18-aastane Mihhail õpib Estonian Business Schooli gümnaasiumis. "Eesti on nii väike riik, siin on nii mugav, siin on lihtne leida häid kontakte," ütleb Mihhail. Neid kontakte tahab ta tulevikus ära kasutada, et temast edukas ärimees saaks! Vaata videost!
Vene kooli õpetaja Minna: ma ei saa kuidagi ära minna ja jätta oma pisikesed tibukesed siia üksinda
Noored Kooli õpetaja Minna ei ole läinud Eestist ära, sest tal on alati olnud siin midagi käsil. Ta on saanud siit tasuta hariduse ja nüüd tunneb ta vajadust panustada ise Eesti haridusse. "Ma olen õpetaja vene koolis ja ma ei saa kuidagi ära minna jättes oma pisikesed tibukesed siia üksinda." Vaata videost!
Otepää gümnasist Rasmus: laia maailma lõpp-punkt on ikka siin samas kodumaal
Rasmus on Otepää Gümnaasiumi õpilane ja tantsib ka kooli noorterühmas rahvatantsu. Seega on üks tema eesmärk kindlasti suvel tantsupeole minna. Miks Rasmus jääb? "Olen siin üles kasvanud, kõik mu sõbrad ja pere on siin. Isegi kui läheksin laia maailma avastama, siis lõpp-punkt on ikka siin samas kodumaal." Vaata videost!
Tallinna tudeng Renate väärtustab pärast välismaal käimist Eesti kultuuri rohkem
Estonian Business Schooli tudeng Renate on koorilauljana palju kordi välismaal kontsertreisidel käinud ja seal aru saanud, kui eriline Eesti kultuur on. Vaata videost!
Narva noor Marko plaanib jääda, kuigi teab, et elu Narvas pole lilleline
"Minu nimi on Marko ja ma elan Narvas," alustab rahvatantsuringis käiv noormees enda tutvustuseks. "Elu siin ei ole nii lilleline kui tundub, sest vahest on venelaste poolt tunda pressingut ja vastuolu eestlaste vahel," kirjeldab ta. Siiski, kodu on kodu ning just siin tunneb Marko end turvaliselt. Vaata videost!
Veemotoäss Rasmus: mul nii palju tegemist, mis siit lahkudes tegemata jääks
Rasmus Haugasmägi on oma ala tõeline tipp - ta on valitsev veemoto maailmameister ja Euroopa meister, ta on võitnud nii neli MM kulda kui ka EM kulda. Rasmus räägib, et tal on Eestis liiga palju tegemist, mis ära minnes tegemata jääks. Ja sellepärast ta jääbki. Vaata videost!
Noor õpetaja Kristiina tahab, et ta lapsed saaksid elada sama heas Eestis kui tema praegu
Noored Kooli 10. lennu osaleja Kristiina jääb Eestisse, sest tema vanavanemad ja nende vanemad võitlesid selle eest, et tema saaks elada riigis, kus me praegu elame. "Mina tahan anda oma panuse, et minu lapsed saaksid elada sama heas riigis, nagu meie elame praegu." Vaata videost!
Start-up'is töötav Janer: väiksena mõtlesin, et töö on igav koht, kus tuleb aega surnuks lüüa, kui nüüd panustan riigi arengusse
Kui Janer väike oli, siis tundus töö tema jaoks nõme koht, kus istud kaheksa tundi päevas ja ootad kuni see läbi saab. Nüüd töötab ta start-up'is Veriff. "Kui ma nüüd täiesti aus olen, siis seda tehes ei mõtle ma, kuidas see Eestile kasu toob. Ikka sellest, kuidas ise tööst võidan, kuid suures plaanis võidab sellest ka meie riik." Vaata videost!
Tartu gümnasist Kristjan kirjeldab, mis on tema jaoks küünarnukitunne
Kristjan on pärit Tartust ja õpib Miina Härma Gümnaasiumis. Ta tegeleb ka rahvatantsuga. Eestis on Kristjanil tekkinud kodune tunne. "Ma ei kujuta isegi Tartust minema kolimist," ütleb ta. Välismaale võib küll minna õppima ja reisima, aga kindlasti Eestisse tagasi tulla. Vaata videost!
Tulevane šampusemeister Karl Erik: ma hakkan Eestis puuviljakasvatust arendama!
Olustveres põllumajandust õppiv Karl Erik tahab hakata Eestis õuntega tegelema. Ta tahab teha veine, šampuseid, krõpse või hoopis mahla. Selline on tema plaan. Vaata videost!
Youtuber Victoria saab Eestis aastaringselt ägedaid videosid teha
Victoria teeb Youtube'is videosid ning talle meeldib väga resida ja maailma avastada, kuid peale pikka rannapuhkust pole midagi paremat, kui tulla tagasi lumisesse Eestisse. See annab Victoriale võimaluse toota aastaringselt mitmekülgseid videosid ja pilte. "Ma tahan panustada Eesti riiki ja arendada Eesti filmindust!" ütleb ta. Vaata videost!
Reena kolis Ida-Virumaale neli aastat tagasi ja temast sai kohe selle piirkonna fänn
Reena nimi on kõigile kergejõustiku sõpradele Eestis teada ja tuntud. Saame Reenaga kokku Ahtme spordihallis, on nädalavahetus ning parajasti on hall täiesti tühi. Ja nii kummaline kui see pole, siis see sama tühi hall on just see, mida Reena enda arenguks vajab. Ta on pärit Jõgevalt ning teab, et näiteks Tartus või Tallinnas on endale ideaalseid treeningtingimusi oluliselt raskem saada. "Mul on siin treener ja mul siin alati koht, kus treenida!" kiidab Reena oma kodukanti, kus ta on elanud viimased neli aastat. Vaata videost!
TTÜ tudengit Indrat hoiab Eestis see, et kõik võimalused on avatud
24-aastane Indra on Tallinna Tehnikaülikooli tudeng. Ta usub, et Eestis on inimesel võimalik ennast ükskõik mis valdkonnas arendada, põllumajandusest tipptehnoloogiate tootmiseni. "Kõik võimalused on sinu jaoks avatud. See on üks asi, mis mind siin hoiab." Vaata videost!
Kaitseliitlane Merle soovitab enda väärtushinnangute mõistmiseks aeg-ajalt Eestist ära käia
Merle on endine kodutütar ja kaitseliitlane, ta töötab Tallinnas Ronimisministeeriumis. Osalemine neis organisatsioonides on kindlasti Merle väärtushinnanguid kujundanud, aga tõeliselt sai ta nendest aru alles pärast ajutist välismaal elamist. "Et aru saada, mida tähendab Eesti ja mida sa endas kaasas kannad, soovitan kõigil aeg-ajalt ära käia," ütleb ta. Vaata videost!
Koorilaulja Risto ütleb oma jäämise põhjuse erilisel moel
Risto on pärit Võrumaalt, ta õpib Võru Gümnaasiumis ja laulab kooli kooris. "Eestisse tasuks jääda, sest siin on laul ja need inimesed," ütleb ta ja... Vaata videost!
Muusikatudeng Kertu: Eestis olen ma kõige rohkem päris, mina ise!
Kertu on tudeng ja õpib Viljandi Kultuuriakadeemias rütmimuusika kontrabassi. "Eestis ma tunnen, et ma olen kõige rohkem päris," ütleb ta. Näiteks maal vanavanemate juures, metsas jooksmas, tehes kunsti, muusikat vms. "Saan olla mina ise." Vaata videost!
Gümnasist Karoliina armastab maakohtade erilist suminat
Karoliina elab Tartumaal ja just maal elamine on tema jaoks eriline. "Maal elades käin tihti jalutamas. Kõndides tunnen, kuidas maailm mu ümber elab, justkui sumiseb. Sellist suminat ei kosta mitte kuskil mujal kui Eestis," ütleb ta. Vaata videost!
Käsipallur Karl: Eestis on kerge asjaajamine, ei pea hunnikute viisi pabereid täitma
Karl mängib igapäevaselt käsipalli Saksamaal, kuid käib sageli kodumaal. Tänu sellele oskabki ta tuua erinevused välismaa ja Eesti vahel. Näiteks on Eestis palju vähem bürokraatiat: Saksamaal peab täitma hunnikute viisi pabereid ja palju kirjasid kirjutama, et vajalikud asjad aetud saaks. Vaata videost!
Pärnakas Karin: mina jään, et saaksin olla üks neist, keda täna imetlen
Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi abiturient Karin mõtiskles, et Eestis on kirjanike, kelle sulest sünnivad teosed, mida on lausa raske käest panna; heliloojaid, kelle loomingut naudivad inimesed üle kogu maailma ja lavastajaid, kelle sõnum jõuab teatrilavast palju kaugemale, kas või poliitikasse. "Mina jään, et saaksin olla üks neist, keda täna imetlen." Vaata videost!
Lennuinsener Marie: mina jään, et meie lennukid alla ei kukuks
Marie õpib lennuakadeemias, ta on ka väga kõva curlingumängija, esindades Eestit rahvusvahelistel võistlustel nii naiskonnas kui ka segameeskonnas. Vaata videost!
Tšellist roosal kaarikul: Eesti on koht, kus saab ka kõige hullumeelsemad mõtted teoks teha!
Füüsika tunnis istudes tuli Kasparil mõte ehitada roosa kaarik ja kuna Eesti on koht, kus saab ka kõige hullumeelsemad mõtted teoks teha, siis ei pidanud ta seal peatuma. Ta sai Eesti Teadusagentuurilt stipendiumi, et ehitada kallile kaarikule ka elektrimootor. Kuhu tal minna on, kui kaarik veel valmis pole? Vaata videost!
Otepää noor Laura: mulle meeldib väga Eesti rahvatantse tantsida
Laura on pärit talvepealinnast Otepäält, õpib Otepää Gümnaasiumis ja tantsib sealses noorterühmas. Loomulikult plaanib ta suvel osa võtta tantsupeost. Miks ta jääb? Laura on konkreetne: "Eesti on nii võrratult ilus, siin on mu pere, kodu, sõrbad, lemmikloomad." Vaata videost!
Stand-up koomik Ardo: mind ei häiri, kui teised lähevad välismaale, ma ei pea hakkama järele karjuma, et te ei tea, millest ilma jääte!
Comedy Estonia komöödiatruppi kuuluv Ardo on Eestist pärit, tema isiksus on maa ja kultuuriga läbi põiminud. "Ma ei saa suhestuda kunagi kellegi teisega nii hästi kui eestlastega ja laval Eesti publikuga. Kui ma saan teha seda, mis mulle meeldib omal maal, omas keeles, oma inimestele, siis suuremat võitu ei saa olla." Vaata videost!
Abiturient Markus: Eesti on kindlasti osake minust
Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi abiturient Markus läheb pärast kooli lõppu ajateenistusse, et täita oma kohustus kodanikuna. Isegi kui ta ei jää lõpuks Eestisse, jäävad siia tema mälestused ning südames olevad kaasmaalased ja Eesti on alati osake temast. Vaata videost!
Tudeng Laura: tuleb minna ja tagasi tulla, sest Eesti vajab avarat silmaringi
Laura õpib Tartu Ülikoolis. Ta ütleb, et talle meeldib Eestis elada ja eestlane olla. Tema meelest pole küsimus selles, kas jääda, vaid minna ja siis tagasi tulla, sest Eesti vajab avarat silmaringi. Laura ütleb ka, et talle on väga oluline Eesti kultuur: pärimusmuusika, isamaalised laulud ja rahvatants. Vaata videost!
Paraujuja Matz: tahan olla eeskujuks, et ükski noor ei jääks pimedasse tuppa arvuti taha konutama!
"Pole vahet, kui palju tükke sul küljes on, sellegipoolest saan ma olla tipus," ütleb Eesti parasportlane Matz Topkin ja tahab hea meelega rääkida just enda ujumisest. Matz tahab motiveerida ning olla eeskujuks nii tavalisetele kui ka puudega noortele. Ta usub, et tuleb olla aktiivne ning liikuda, mitte jääda koju pimedas toas arvuti taha istuma. Vaata videost!
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Reeli avastab Eestis seda, mille jaoks ei pea sõitma välismaale
Lustivere põhikoolis Noored kooli programmiga eesti keelt ja kirjandust õpetav Reeli on alati armastanud reisida. Väiksena tegi ta seda raamatute abil fantaasiamaailmas, suurena juba päriselt. Välismaal saadud kogemuste abil on ta õppinud, et avatud silmadega Eestit vaadates, leiab ta siit kõik, mida soovib, ega pea sõitma selleks välismaale. Vaata videost!
Õpilane Maarika: ma ei pea minema välismaale, välismaa tuleb minu juurde
Pärnu Kutsehariduskeskuses majutusteenindust õppiv Maarika jääb Eestisse, sest siin saab ta oma erialal hea palgaga töö. Lisaks saab ta tööl praktiseerida õpitud keeli. "Ma leian, et eestlased on head võõrustajad. Ma ei pea minema välismaale, vaid välismaa tuleb minu juurde," ütleb ta. Vaata videost!
Kahevõistleja Kristjan loodab jõuda Tehvandilt maailma tippu!
Kahevõistleja Kristjan Ilves on juba praegu üks Eesti tublimaid talisportlasi. Üsna tõenäoliselt saame talle kaasa elada järgmisel talvel Pyongyangi olümpiamängudel. Kristjan veedab palju aega välismaal treeningutel ja võistlustel, kuid oskab tänu sellele eriti kodumaad hinnata. Tema meelest on Tehvandil maailma parimad treeningtingimused. "Ma väga loodan, et ma jõuan siit maailma tippu," ütleb Kristjan. Vaata videost!
Kodutütar Kaisa-Mai on otsustanud, et pärast keskkooli lõppu läheb ta Eesti kaitseväkke!
Kaisa-Mai on pärit Tallinnast ja kuulub Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Kodutütarde ridadesse. "Kodutütred on andnud mulle uusi kogemusi ja ka selgema pildi, mida tahan tulevikus teha: peale keskkooli lõpetamist tahan minna Eesti Kaitseväkke," teab ta oma karjääri suunda. Ja et Eesti kaitsevägi on ju ainult Eestis, siis see ongi põhjus, miks Kaisa-Mai jääb. Vaata videost!
Rahvatantsija Ott peab oma kohustuseks Eestile midagi vastu anda
Ott on rahvatantsija Tartust. Eestis on tema meelest väga hea keskkond noorele ettevõtjale: lihtne on luua oma firmat ja edukaks saada. "Näen seda enda kohustusena, et anda Eesti riigile midagi vastu," ütleb ta. Vaata videost!
Geenitehnoloogia magistrant Sirelin teab, et kui oled ise töökas, on Eestis lihtne oma ala tippu jõuda
Sirelin õpib Tartu Ülikoolis geenitehnoloogiat. Ennast nimetab ta suureks Eesti patrioodiks. "Kui palju on Eestis ühel noorel võimalusi... Ma ei usu, et seda on võimalik kuskil niimoodi kogeda," ütleb ta. "Eestis on lihtsam olla oma ala professionaal. Meid on nii vähe, et milleski saad sa olla parim. Kui sa oled ise töökas, siis saad kõigega hakkama." Vaata videot!
Võru õpilane Mirjam armastab Eesti toitu: siin saab kartulit süüa!
Mirjam õpib Võru gümnaasiumis ja laulab kooli kooris ning valmistub loomulikult ka suviseks laulupeoks. "Eestis on Eesti toit, siin saab katulit süüa!" toob ta välja ühe erilise asja kodumaa kohta. "Eesti on minu kodu ja see on koht, kuhu ma kuulun." Vaata videost!
Koorilaulja Erik: ma ei suuda laulu- ja tantsupidu ära oodata
Kooris laulev Erik meenutab, kuidas ta neli aastat tagasi tantsupeol tantsimas käis. Seistes kõikide nende inimeste keskel taipas ta, kui suur võim on rahval, kui tehakse asju ühtselt. Sealt sai ta inspiratsiooni liituda kooriga ja nüüd ei suuda ta laulu- ja tantsupidu ära oodata. Vaata videost!
Kultuurikorralduse tudeng Eleri: kodu jääb ikka koduks
Viljandi kultuuriakadeemias kultuurikorraldust õppiv Eleri väärtustab Eesti loodust ja oma imeilusat emakeelt. Talle meeldib, et Eestis on palju andekaid ja loomingulisi inimesi, kes on valmis kaasa lööma põnevates ettevõtmistes. Vaata videost!
Tallinna gümnasist Greete sai laulva revolutsiooni taaslavastamisest kustumatu emotsiooni
18-aastane Greete õpib Tallinnas ja tantsib Sõlekeses. Greete meenutab, kuidas korraldas oma koolis laulva revolutsiooni sündmuste taaslavastuse. "See emotsioon, mis sealt tuli - siis ma mõistsin, et kõik on võimalik," räägib ta. "Siin Eestis, ma tunnen, et ma suudan kõik võimatu muuta võimalikuks." Vaata videost!
Õpetaja Kaire: ma tahan teha rohkemat, kui elada ainult endale
Noored Kooli programmis osaleval õpetajal Kairel on olnud elus palju rolle, kuid praegune õpetajaamet on talle kõige olulisem. Juba väiksena teadis Kaire, et tal on elus suurem ülesanne, kui elada ainult iseendale. Ta armastab Eestit ja tahab siin korda saata väga suuri asju. Vaata videost!
Aktivist Mikk soovib arendada Eestit Põhjamaade suunas
Mikk õpib Tartu Ülikoolis ja on palju reisinud seoses oma tööde ja tegemistega Eesti Õpilasesinduste Liidus. Just nendelt reisidelt on ta palju kõrva taha pannud, mida Eestis paremaks teha. "Olen näinud Põhjamaades või Madalmaades neid asju, mida saaks Eestis üle kanda. Olgu see siis arusaam võrdõiguslikkusest, demokraatiast, meeskonna juhtimisest... Neid häid asju saaks rakendada ka Eestis, et Eesti oleks 15 aasta pärast sama hea nagu Põhjamaad," räägib ta. Vaata videost!
Tantsija Ly: tahan hoida Eesti kultuuri
Ly on pärit Valgast ja ta tegeleb rahvatantsuga, tantsib Piiripealsete neidude rühmas. Ly tahab hoida Eesti kultuuri, selleks ta tegelebki rahvatantsuga. "Rahvatants on osa minu elustiilist," ütleb ta. Vaata videost!
Aerutaja Kaarel: mulle meeldib, et Eesti on mitmes mõttes puhas
Kaarel on Eesti noorsportlane, aerutamise tulevikulootus, kes pürgib ka Eestit olümpiale esindama. "Miks mina jään Eestisse? Mulle meeldib, et Eesti on puhas: loodus on puhas, aga ka rahvuselt puhas. Eestis on omad inimesed ja see tekitab minus kodutunde!" Vaata videost!
Kiirabiõde Piret teab, miks tema jääb: vanaema tarkus ja suhkrusaiad
Piret on pärit Valgamaalt, aga elab praegu Tallinnas, ta õpib Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ja töötab Tallinna kiirabis. "Eesti on minu kodu," ütleb Piret. "Miks mina jään, on minu vanaema. Tema tegi mulle ikka pärast rasket päeva suhkrusaiu. Seda süües laua taga saime rääkida elust, kodust, kõigest, mis südamel oli. See jäi mulle hinge ja see on see, miks mina jään. Vanaema tarkus ja suhkrusaiad." Vaata videost!
Rahvatantsija ja koorilaulja Pelle: kas otse või kaudselt, aga Eestis tunnevad kõik kõiki
Pelle elab Tartus, õpib keskkoolis ja laulab segakooris ning tegeleb ka rahvatantsuga. Niisiis võtab ta suvel osa nii laulu- kui ka tantsupeost. "Eesti meeldib mulle, sest see on väike ja kompaktne," ütleb Pelle. "Kõik tunnevad siin üksteist. Ükskõik kuhu me ka ei läheks, igal pool on meil tuttavad. Kas kaudselt või otseselt, aga me tunneme üksteist." Vaata videost!
Noor õpetaja Helena: igaüks võib Eestisse panustada
Helena on Noored Kooli 10. lennu osaleja ja õpetab Värska Gümnaasiumis lastele ajalugu ja ühiskonnaõpetust. "Mina jään Eestisse, sest ma tahan panustada Eesti riiki, nii nagu on Eesti riik panustanud minusse. Mul on olnud võimalik elada rahulikus, kindlas turvalises riigis, kus mul on hea haridus, perekesksed väärtused..." Vaata videost!
Õpilasaktivist Killu: igal aastaajal on meil oma lõhn
Killu on õpilasaktivst Tartust, kes käib ka rahvatantsuringis ja valmistub tantsupeoks. "Siin on nii maitsvad kohukesed ja imelised šokolaadid," toob Killu esimese põhjuse, miks talle meeldib Eestis. "Ja meil on igal aastaajal oma lõhn," lisab ta ja toob näiteks, kuidas kevadel on õitsev lõhn ja inimesed tänaval naeravatad. "Ma arvan, et ühel hetkel on hea minna Eestist ära ja siis tagasi tulla. Et siis saaks öelda: ma käisin, tulin tagasi ja mina jäin." Vaata videost!
Religiooniuuringute tudeng Karl: Eestis saavad maailmaränduritest sõbrad kokku
Karl õpib Tartu Ülikoolis religiooniuuringute magistriks, kohtume temaga aga hoopis Tallinna südalinnas. "Kui küsida, miks oleks hea Eestis elada... Esiteks, ma olen siit pärit! Teiseks, kõik mu sõbrad saavad siin kokku. Ikka tullakse Eestis kokku ja ühise laua taga kuuleb huvitavaid jutte Berliini undergroundist Jamaica päikeseni," räägib Karl. Vaata videost!
Võru noor Evelin: Eestis ei ole terroriste ja looduskatastroofe, sellepärast mulle siin meeldib
Evelin on pärit Võrust, ta käib Võru gümnaasiumis ja laulab kooli kooris. Samuti ootab ta suvist noorte laulupidu. "Minule meeldib Eestis elada, sest mulle meeldib elada," ütleb ta. "Igal pool mujal on terroristid ja looduskatastroofid, maavärinad ja tsunaamid. Aga Eestis neid ei ole." Vaata videost!
Denis on Eesti venelane ja uhke oma riigi üle
Denis on pärit Narvast ning vahepeal käis ka ära - möllas aasta aega Kanadas ja reisis mujalgi. Aga ta tuli tagasi. nüüd töötab ta Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. "Mulle meeldib minu riik. See annab mulle võimaluse olla see, kes ma olen, see annab mulle valikut," ütleb ta. Vaata videost!
Õpilane Anna-Bret sai välismaal olles aru, mis kodumaal eriline on
Õpilasliidus tegev Anna-Bret on pärit Rakverest. "Mul on olnud võimalusi reisida ja kui olin Saksamaal, esindasin seal Eestit. Rääkisin meie kommetest ja tavadest ning siis näitasin laulupeo videot: publik lausa ehmatas ära, Kas juhtus midagi - miks te nutate?! Siis ma rääkisin, mis maa see on ja kui oluline on pidu ja kuidas see meid ühendab," kirjeldab Anna-Bret. Vaata videost!
Purjetaja Henri: mulle meeldib Eesti inimestega koos trenni teha
Henri on üks pool Eesti purjetamise tulevikulootusest, meeste kahepaadi duost. Purjetab ta koos oma venna Juusoga. "Olen enda isamaa üle uhke ja tänulik. Eestimaal on palju spordihimulisi inimesi, kellega koos mulle meeldib siin trenni teha ja elada," ütleb ta ja kiidab, et saab Eestis tänu abilistele väga edukalt ka purjetamisega tegeleda. Vaata videost!
Eliisa tuletab meelde: elada tasub nii, et teed just oma kodumaad paremaks
Eliisa elab Narvas ning võtab suvel osa ka tantsupeost. "Tahaksin rääkida, mida minu jaoks tähendab teema "Mina jään". See näitab inimese isiklikke väärtusi, kas ta tahab minna kuskile välismaale või ta tahab jääda kodumaale ja muuta oma kodumaad paremaks. Ma ei tea veel, millega ma tahan tegeleda oma elus, aga minu jaoks on tähtis see, et ma muudan just oma kodumaad paremaks, mitte mingit teist riiki," räägib ta. Vaata videost!
Ujuja Pjotr: tahan näidata, et Eestiski on võimalik tippu jõuda
Pjotr Degtjarjov on erinevates vanusegruppides ja alades mitmekümnekordne Eesti meister ja esindanud Eestit mitmetel rahvusvahelistel võistlustel. Kuigi ta oleks saanud minna stipendiumiga välismaale, näiteks USA-sse ülikooli õppima ja treenima, ei teinud Pjotr seda. "Eestisse jäin sellepärast, et see on mu kodumaa. Tahan näidata noortele, et Eestiski on võimalik tippu jõuda ujumises," ütleb ta. Vaata videost!
Tantsija Teve: uhke on käia välismaal ringi ja keegi ei saa aru, millest sa räägid
Teve on pärit Tõrvast ja talle väga meeldib tegeleda rahvatantsuga. "Väga uhke on käia välismaal ringi, näiteks Itaalias, ja sa tead, et mitte keegi ei saa sinust aru. Ütlen uhkusega, et Eestis elab 1,3 miljonit inimest, kuigi see on mõnes suures riigis vaid mõni väike linn," räägib ta. Vaata videost!
Õpilane Laura: mulle meeldivad eestlaste ausad emotsioonid
Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis õppivale Laurale meeldivad eestlaste ehedad emotsioonid ja just see, et eestlastel pole ebasiirast sõbralikkust vaid kõike väljendatakse tõetruult. "Välismaalastele jääb just silma eestlaste tagasihoidlikkus ja see toob kaasa ainult head," ütleb ta. Vaata videost!
Tisleriõpilane Mairon teab, et välismaalt Eestisse madalamate palkade peale tagasi tulla on keerukas
"Põhjus, miks ma elan Eestis, on see, et siin on minu vanemad, sõbrad ja pere," räägib Rakeveres tisleriks õppiv Mairon. Eks aeg näitab, kas ta Eestisse jääb. Ja kui juba mindud, on ju tagasi tulla ka keerukas. "Näiteks mu õde, kes töötab Soomes, tahaks ka tagasi tulla, kuid palk on Soomes nii palju suurem," ütleb ta. Vaata videost!
Loodust armastav Laura: talvel õuest tulles on nina punane ja varbad külmunud, aga Eesti loodus on imeilus!
Laura kasvas üles väikeses maakohas. Väiksena käis ta sugulastega vanaema juures lihapirukaid söömas ja laka peal magamas. "Talvel peale väljast tulekut jõuad tuppa, nina on punane, varbad on külmunud, võtad oma kuuma tee ja naudid seda Eesti imeilusat loodust." Vaata videost!
Füüsikatudeng Karl: tahan teha Eestist maailmariigi füüsikas, keemias ja materjaliteaduses
Karl on Tartu ülikooli kolmanda aasta füüsikatudeng, kes esimesel kursusel olles võitis ETV teadussaate "Rakett 69". Karl usub, et Eestis on veel väga palju kasutamata potentsiaali ja sellepärast ta kodumaale jääbki. "Me oleme tuntud kui e-riik ja oma IT-lahenduste vallas, aga minu soov on, et Eestist saaks maailmariik ka füüsika, keemia ja materjaliteaduste vallas," ütleb ta. Vaata videost!
Õpilane Kertu teab, millal Eesti rahvas ühtne on
Kertu on pealinna keskkooliõpilane, kelle hobide hulgas on ka rahvatants ja koorilaul. "Kuigi ma tahan reisida ja maailma avastada, siis alati on midagi, mis tõmbab mind siia Eestisse tagasi," ütleb ta ja meenutab emotsioone just laulu- ja tantsupidudelt. "Olid mitmetunnised proovid selja taga ja kõik olid väsinud. Bussis kesklinna sõites oli aga hea tunne ja emotsioon ka väsimusega alles. Kõik laulsid ja kui keegi bussi sisenes, siis neid tervitati. Sel hetkel tunnetadki, et me oleme ühtne rahvas." Vaata videost!
Tudeng Sandra: Eestis saadav haridus on algklassidest ülikoolini üks maailma parimaid
Sandra õpib ja töötab Tartu ülikoolis. Varem on ta ka Eesti Päevalehes suvereporterina töötanud. "Ma ei kujuta ette, et kuskil mujal riigis oleks asjaajamine nii lihtne või kuskil oleks võimalik oma unistusi ellu viia nii lihtsalt kui Eestis," räägib Sandra. "Eestis antav haridus on üks maailma parimaid, juba algklassidest peale, kuni ülikoolini. Kui inimene on ise piisavalt aktiivne ja ta tahab teha midagi, siis siin Eestis on selleks kõik võimalused olemas." Vaata videost!
Tantsija Roomet: mulle meeldivad neli aastaaega!
Madala häälega väikelinna Tõrva noormees Roomet on usin rahvatantsija ja ta harjutab loomulikult ka tänavuseks tantsupeoks. Roomet räägib napilt aga südamest, et Eesti juures hindab ta kodumaa väiksust. "Siin ei ole nii avar kui teistes maades. Ma ei kujutaks ette mujal elamist," ütleb ta. Roomet on ka õnnelik, et Eestis on ta sõbrad ja et siin on neli aastaaega. Vaata videost!
Sulgpallur Kristin: ma ei kujutaks ette varahommikuid ilma oma karjuvate väikevendadeta
Kristin on noor Eesti sulgpallur ja lisaks spordi tegemisele on Eesti tema jaoks oluline, sest siit on pärit tema esivanemad. "Minu vanemad elavad siin, minu väiksed vennad. Ma ei kujutaks ette ühtegi nädalavahetust, kui kell 7 hommikul minu väiksed vennad mind üles ei karjuks ja laupäeva hommikul me koos koge perega vanaema juurde läheks," räägib ta. Vaata videost!
Gümnasist Mathias: Eesti teatri tase on väga kõva
17-aastane Mathias õpib Tallinnas keskkoolis, tema hobideks on tantsimine Sõlekeses ja korvpall. "Miks mina jään Eestisse? Üks asi - ma olen hästi suur teatrisõber. Iga kord, kui ma lähen õhtul teatrisse, siis ma ootan seda terve päeva. Eesti teatri tase on nii kõva, näitlejate töö on lihtsalt võimas! Ja see etendus kõnetab mind," räägib ta. Vaata videost!
Põline tartlane Annabel: jään Eestisse, sest ma ei julge välismaale elama minna
Annabel õpib Miina Härma gümnaasiumis ja tegeleb rahvatantsuga - loomulikult plaanib ta ka suvel tantsupeole minna. Ennast nimetab ta põliseks tartlaseks. "Alati, kui on tekkinud võimalus minna välismaale õppima või elama, siis on mul tekkinud hirm. Sest kõik, mis mulle kallis või tähtis, on Eestis. Ja ma arvan, et ma ei julgeks minna välismaale elama, sest see muutus oleks liiga suur. Küll oleks paariks aastaks sinna õppima minna silmaringi avardav," räägib ta. Vaata videost!
Tudeng Joosep: ma usun, et mu lastel oleks Eestis hea üles kasvada
Joosep töötab ja õpib Tartus, pärit on ta aga Muhu saarelt. "Sõbrad, tuttavad ja lähedased - nendest loobuda ma ei raatsiks!" ütleb ta põhjuse, miks Eestisse jääb. "Kui ma mõtlen sellele, miks ma tulevikus jään Eesti Vabariiki, siis ma pigem alustaksin sellest, et mis oleksid mõjuvad põhjused, et ma siit ära läheksin," arutleb ta. Alles jääb tal vaid kaks põhjust: äärmiselt põnev töökoht või armastus. "Aga kuna praegu on need mõlemad mul siin Eestis ja Tartus, siis ma välismaale minema ei kipu," ütleb Joosep. Vaata videost!
Võru gümnasist Kätlin: just selle öö pärast ma Eestit armastan!
Kätlin õpib Võru gümnaasiumis ja valmistub sel aastal noorte laulupeoks koguni kahe kooriga. "Kas te olete mõelnud, kui ilus on sõna "öö". See on lihtsalt nii öö! Mitte night - nagu see inglise keeles kõlab. Just selle öö pärast ma Eestit armastangi," ütleb Kätlin. Vaata videost!
Koorilaulja Agne: mulle meeldib pingutada laulupeo ühtekuuluvustunde nimel
Agne on rahvatantsija ja koorilaulja Tartust. "Mulle meeldib tantsu- ja laulupeo ühtekuuluvustunne. See, et me oleme seal kõik koos, teeme ühte asja. Näeme vaeva, treenime selle nimel," selgitab ta. "Ma jääksin Eestisse, sest mulle meeldib Eesti loodus: männimetsad, sood, rabad. Lumised talved - kuigi seda on praegu irooniline öelda, sest siin ei ole üldse lund," ütleb Agne veel. Vaata videost!
Noorsportlane Juuso: Eestis on väga head purjetamisvõimalused
Juuso Roihu on noor sportlane. Koos venna Henriga sõidavad nad kahemehepaadis ja on Eesti purjespordi tulevikulootused, kellelt loodetavasti järgnevatel aastatel säravaid tulemusi näeme! "Mina jään Eestisse, sest siin on suvel väga head purjetamisvõimalused," ütleb Juuso. "Eesti on mereäärne riik ja siin on väga mõnus elada. Lisaks on siin inimesed väga toredad. Riik ja alaliidud on ka toredad ja aitavad mind teel olümpiale." Vaata videost!
Tantsija Klaudia: Eestist lahkudes kaotaksin suure osa endast
Klaudia on pärit, nagu ta ise ütleb: armsast väikelinnast Tõrvast. Ta käib keskkoolis ja tegeleb tantsuga, valmistudes ette ka noorte tantsupeoks. "Mina jään alati iseendaks ning suur osa minust on patriootlik eestlane, kes armastab siinset loodust, eesti keelt, Eesti inimesi ja Eesti tantsu. Siit lahkudes ma kaotaksin suure osa endast," ütleb ta. Vaata videost!
Teatrilavale pürgiv Alice: tahan Eestis mängida oma parimad rollid
Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis pagar-kondiitriks õppiv Alice näeb ennast tulevikus hoopis Eesti imeilusate teatrite lavadel erinevaid rolle mängimas ja kohalikku teatrikultuuri arendamas. Vaata videost!
Tisleriõpilane Sander: eemal olles märkad, millest kodus ilma jääd
Sander tuli Tamsalust Rakvere ametikooli tisleriks õppima ja uut elu otsima. Nüüd ta teab, et kui esmapilgul pole kodupaigas midagi taga igatseda, siis eemal olles paned tähele seda, millest ilma jääd. Näiteks: Rakveres pole võimalik jäähokit mängida, sest sõbrad ja tiimikaaslased jäid Tamsallu. Vaata videost!
Juuksuriks õppiv Agne: Eestis käib töö kiiresti ja moodsate vahenditega!
Pärnumaa kutsehariduskeskuses juuksuriks õppiv Agne käis välismaal praktikal ja avastas, et sealne töötempo on nii aeglane ja töövahendid ajast maas, et Eestiga ei anna võrreldagi. Vaata videost!
Judoka Mattias: värskes õhus treenides võib kohata metsloomi
Noor ja särava tulevikuga judomaadleja Mattias Kuusik naudib Eestis elamist, sest siin on väga ilusad metsad ja looduskaunid kohad. "Kui olen otsustanud, et täna soovin trenni minna värskesse õhku, siis ma ei pea mõtlema, kas minu teele jääb kiirtee või suur magistraal, kust ma mööda ei pääse. Saan minna vabalt treeningule ja nautida loodust ja samuti võin kohata seal metsloomi, kes pakuvad mõnusat vaheldust saalitreeningutele," räägib Mattias. Vaata videost!
Ämmaemand Kristel: tahan aidata palju ilusad ja häid eestlasi ilmale
Kristel õpib Tallinna tervishoiu kõrgkoolis viiendal kursusel ämmaemandaks. Pärit on ta Elva ligidalt Kongutast. "Kuna minu eriala on ämmaemandus, siis arvan, et saan enda panusega aidata palju ilusaid ja häid eestlasi ilmale," ütleb ta. "Kuna olen ka kaitseliitlane, siis arvan, et Eesti on hästi hoitud ja siin on ka hea elada. Mina Jään." Vaata videost!
Tulevane talupidaja Hetti: ma ei saa oma mägiveiste karja välismaale kaasa võtta
Olustveres õppival Hettil on plaan selge: ta hakkab Eestis talu pidama, kus kasvatab suurt Šoti mägiveiste karja. "Kuhu ma lähen? Ma ei saa oma veistega reisida või neid välismaale kaasa võtta. Mina jään." Vaata videost!
Õpilane Raido: tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka arvestus
Raido on pärit Võrust, ta käib Võru gümnaasiumis ja laulab kooli laulukooris, valmistudes ka suviseseks laulupeoks. "Mina jään Eestisse, sest mul pole siin millestki puudus," ütleb ta. "Nagu õpilsele kombeks, siis rahast tuleb alati puudus, aga sellest pole midagi. Minu moto on, et tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka arvestus," parafraseerib Raido tuntud Tammsaare mõtet. Vaata videost!
Sõudja Greta: tahan jääda esindama Eestit nii kodus kui ka välismaal
Sõudja Greta Jaanson meenutas hetke, kui ta sai oma esimesed Eesti noorte sõudekoondise riided. "See oli nii suur au ja uhkus ning ma teadsin, et ma tahan jääda esindama Eestit nii kodus kui ka välismaal." Vaata videost!
Mareli: Eestis pole sa vaid üks inimene massist – igaüks on isiksus
Mareli on pärit piirilinnast Valgast ja tantsib seal rahvatantsu Piiripealsete rühmas. Eesti on tema meelest hea koht eneseteostuseks. „Sa ei ole üks inimene massis, vaid iga inimene on erinev isiksus. On tore olla eestlane, sest on väga vähe inimesi, kes on eestlase. Nii et kui maailmas ütled, et oled eestlane, siis on kõik – ja ma olen eriline inimene," ütleb ta. Vaata videost!
Rätsep Aike: kui välismaal õppisin ajakirju lapates, siis Eestis saab ameti selgeks
Rätsepaks õppiv Aike valis Pärnu kutsehariduskeskuse pärast Suurbritannias õppimist, kus kooli tase oli nii nõrk, et ta õppis rohkem katalooge lapates kui koolipingis istudes. Pärnus on õpe põhjalik ja ta saab siin ka eesti keelt praktiseerida. Vaata videost!
Sõudja Mihhail: Narvas on jõgi ja mulle on see äärmiselt oluline
Mihhail on Eestit esindamas käinud alla 19-aastaste maailmameistrivõistlustel sõudmises. Kohtume Narvas Jõe tänaval, kus asub sõudebaas. Siinsamas loksub ka jõgi, kus teiselt kaldalt paistab Venemaa. Vene keeles tuleb jutt paremini, seega on ka video vene keeles. Mihhailile Narvas meeldib, siin on head sõbralikud inimesed ja ta kiidab ka linna säilinud ajaloolist ilu, näiteks vanu ordulinnuseid kahel pool jõge. Oluline on talle just see jõgi ise, kuna see on seotud tema spordialaga. Vaata videost!
Purjetaja Kätlin: on privileeg osata nii rasket ja haruldast keelt nagu eesti keel
Kätlin on purjetaja, kes esindas Eestit ka mullu suvel toimunud Rio de Janeiro olümpial. Lisaks õpib ta Tallinna tehnika ülikoolis ärindust. "Kui ma mõtlen Eesti peale, siis esimene asi, mis mulle pähe tuleb, on eesti keel. See on üks haruldane keel, mida maailmas räägib veidi üle miljoni inimese ainult. Ja öeldakse ka, et see on üks keerulisemaid keeli, mida üldse õppida," lausub Kätlin ja räägib ühe lõbusa loo. "On suur privileeg osata nii rasket ja haruldast keelt," usub ta. Vaata videost!
Mikael: tahan midagi tõestada kommentaariumi-inimestele. Ma ise ka ei tea, mida. Aga mina jään!
Tartust pärit Mikael, kes kuulub Comedy Estonia stand up komöödiatruppi, ütleb, et tema ilmselt jääb Eestisse, ei tea veel, kas terveks eluks, aga praegu küll. „Lihtsalt põhimõtte pärast. Ära küsi isegi, miks ma jään. Lihtsalt jään! See on eestlaslaslik jonnakus – ma lihtsalt põhimõttepärast jään,“ ütleb ta ja räägib eestlaste põhimõttelisusest lõbusa loo. „Trotsi pärast ei lähe ma Autraaliasse arbuuse korjama, nagu eesti noored. Et midagi tõestada – mina jään." Vaata videost!
Tulevane hobusekasvataja Kaire: ma ei leia kuskilt sellist sõpra nagu Eesti hobune
Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis põllumajandust õppiv Kaire tahab oma tuleviku siduda hobusekasvatusega ja just Eestis, sest Eesti tõugu hobune on lõbus ja jonnakas sõber, keda ta mujalt maailmast ei leia. Vaata videost!
Jõhvi gümnasist Siim: mind toob alati tagasi müstiline loits
Siim on parajasti valmistumas laulu- ja tantsupeoks, kui ta räägib meile, mida arvab tänavusest suurpeo pealkirjast "Mina Jään". Siimu sõnul on just gümnaasiuminoored enim valiku ees, kas jääda või minna. Selles, et ta Eestisse ikka tagasi tuleb, Siim väga ei kahtle, teda seob Eestimaaga müstiline loits, mida on tunda just laulu- ja tantsupidudel. Vaata videost!
Tulevane kokk Svetlana: jääge Eestisse õppima!
Pärnumaa kutsehariduskeskuses kokaks õppiv Svetlana meenutas, kuidas ta kartis, et istub uues koolis viimase kursuse lõpuni üksinda klassinurgas, kuid teda võeti kohe omaks. Nüüd käib Svetlana uut kooli juba ka võistlustel esindamas. Vaata videost!
Jäähokimängija Pavel: ma lihtsalt kuulun siia
Jõhvist pärit Pavel on mänginud ka Eesti hokikoondises. Praegu mõtleb 19-aastaseks saanud noormees ka muid plaane. Eesti on tema mõtetes aga kindlal kohal, see on koht, kus ta tunneb ennast hästi ja turvaliselt. Ta lihtsalt kuulub siia. Boonuseid on Eestil veelgi. "Kas Euroopas on riike, kus metsapindala suureneks? Ei usu!" ütleb Pavel. Vaata videost!
Kirjandusmagistrant Hanna Linda: miks ma välismaale ei põgene? Sest ma ei taha!
Kirjandusmagistrant ja ajalehe Värske Rõhk toimetaja Hanna Linda loeb Paul-Eerik Rummo luuletuse „Miks ma välismaale ei põgene“ ja nendib, et see peegeldab põhjust, miks tema jääb: „Luuletusi kirjutada ja armastada saab tõesti igal pool, nii Eestis kui ka välismaal. Aga mina luuletusi ei kirjuta. Eesti luulet armastan küll. Ja selleks et eesti luulet paremini armastada, selle sees elada, selle sees olla, selleks ma peangi siia jääma.“ Vaata videost!
Rahvatantsija Erki: minu kohustus on Eestit kaitsta, hoida ja edasi viia
"Ma jään eestlaseks, sest mind on selles kultuuris kasvatatud," ütleb Erki, kes valmistub rahvatantsijana tänavusuviseks tantsupeoks. "Ma olen tantsinud oma esivanemate tantse ja laulnud nende laule. Minu esivanemad on seda riiki loonud, vanemad taastanud ja minu kohtutus on seda nüüd kaitsta, hoida ja viia edasi," usub Erki. Vaata videost!
Komöödianäitlejaks ihkav Kairit: ära arva, et sinu naljad on kehvemad!
Kohtume Kairitiga Rakvere keskväljakul. Siin linnas õpib ta parajasti kokaks, aga Kairiti hing ihkab hoopis muud: tegeleda näitlemisega, saada stand-up koomikuks. "Mina arvan, et eesti keeles on sellised naljad, mida just ei saa inglise keeles teha – või siis kui keegi ütleb, et nali on inglise keeles, ei saa seda tõlkida! Ära arva, et sinu naljad on kehvemad! Hoidke alt ja te veel kuulete minust!" ütleb ta. Vaata videost!
Hiidlane Joosep: ma pean koju minema, sest muidu saarlased võidavad
Olustveres õppiv Joosep plaanib pärast kooli lõpetamist tagasi Hiiumaale minna. Tal pole aega maailmas rännata või Soome kolida, sest teha on palju. Ja keegi peab saarlastel silma peal hoidma, et nad liialt ära ei tõuseks! Vaata videost!
Loe Delfi TV uuest videoprojektist SIIT!
Aktivist Kris: Eesti pakub mulle võimalusi teha täpselt seda, mida ma tahan100
Aktivist Kris: Eesti pakub mulle võimalusi teha täpselt seda, mida ma …
Narva noor Kirill tahab oma tuleviku siduda Eesti ja muusikaga!99
Narva noor Kirill tahab oma tuleviku siduda Eesti ja muusikaga!
Gerli-Annabell õpib Kodutütardes eluks vajalikke oskusi, mida koolist ei saa98
Gerli-Annabell õpib Kodutütardes eluks vajalikke oskusi, mida koolist …
Curlinguäss Harri: mina jään, sest minu töö on pooleli97
Curlinguäss Harri: mina jään, sest minu töö on pooleli
Tõrva gümnasist Romet kiidab, et Eestis on lahked inimesed96
Tõrva gümnasist Romet kiidab, et Eestis on lahked inimesed
Kaljuronimisinstruktor Kadri sai rahvusvahelises seltskonnas elades aru ühest väga olulisest asjast95
Kaljuronimisinstruktor Kadri sai rahvusvahelises seltskonnas elades ar…
Narvakas Vladimir: Eesti koorid on äärmiselt intelligentsed94
Narvakas Vladimir: Eesti koorid on äärmiselt intelligentsed
Idufirma tegevjuht Kaarel sai alles Saksamaal elades aru, et Eestis pole üldse nii hall ja nukker93
Idufirma tegevjuht Kaarel sai alles Saksamaal elades aru, et Eestis po…
Invasportlane Cathy: Eesti eest võistlemine on kirjeldamatu kogemus92
Invasportlane Cathy: Eesti eest võistlemine on kirjeldamatu kogemus
Ehituspuussepp Ülari teab, miks Soomest hea palga pealt Eestisse tagasi tulla91
Ehituspuussepp Ülari teab, miks Soomest hea palga pealt Eestisse tagas…
Tudeng Mihkel: välismaal saab aru, miks Eesti on tegelikult nii hea90
Tudeng Mihkel: välismaal saab aru, miks Eesti on tegelikult nii hea
Jõhvist pärit Eliise jaoks on tants rohkem kui elu89
Jõhvist pärit Eliise jaoks on tants rohkem kui elu
Tulevane ärimees Mihhail: Eestis on täiesti normaalne presidendiga tänaval kõrvuti jalutada või rokkstaariga ühes koolis käia88
Tulevane ärimees Mihhail: Eestis on täiesti normaalne presidendiga tän…
Vene kooli õpetaja Minna: ma ei saa kuidagi ära minna ja jätta oma pisikesed tibukesed siia üksinda87
Vene kooli õpetaja Minna: ma ei saa kuidagi ära minna ja jätta oma pis…
Otepää gümnasist Rasmus: laia maailma lõpp-punkt on ikka siin samas kodumaal86
Otepää gümnasist Rasmus: laia maailma lõpp-punkt on ikka siin samas ko…
Tallinna tudeng Renate väärtustab pärast välismaal käimist Eesti kultuuri rohkem85
Tallinna tudeng Renate väärtustab pärast välismaal käimist Eesti kultu…
Narva noor Marko plaanib jääda, kuigi teab, et elu Narvas pole lilleline84
Narva noor Marko plaanib jääda, kuigi teab, et elu Narvas pole lilleli…
 Veemotoäss Rasmus: mul nii palju tegemist, mis siit lahkudes tegemata jääks83
Veemotoäss Rasmus: mul nii palju tegemist, mis siit lahkudes tegemata…
Noor õpetaja Kristiina tahab, et ta lapsed saaksid elada sama heas Eestis kui tema praegu82
Noor õpetaja Kristiina tahab, et ta lapsed saaksid elada sama heas Ees…
Start-up'is töötav Janer: väiksena mõtlesin, et töö on igav koht, kus tuleb aega surnuks lüüa, kui nüüd panustan riigi arengusse81
Start-up'is töötav Janer: väiksena mõtlesin, et töö on igav koht, kus …
Tartu gümnasist Kristjan kirjeldab, mis on tema jaoks küünarnukitunne80
Tartu gümnasist Kristjan kirjeldab, mis on tema jaoks küünarnukitunne
Tulevane šampusemeister Karl Erik: ma hakkan Eestis puuviljakasvatust arendama!79
Tulevane šampusemeister Karl Erik: ma hakkan Eestis puuviljakasvatust …
Youtuber Victoria saab Eestis aastaringselt ägedaid videosid teha78
Youtuber Victoria saab Eestis aastaringselt ägedaid videosid teha
Reena kolis Ida-Virumaale neli aastat tagasi ja temast sai kohe selle piirkonna fänn77
Reena kolis Ida-Virumaale neli aastat tagasi ja temast sai kohe selle …
TTÜ tudengit Indrat hoiab Eestis see, et kõik võimalused on avatud76
TTÜ tudengit Indrat hoiab Eestis see, et kõik võimalused on avatud
Kaitseliitlane Merle soovitab enda väärtushinnangute mõistmiseks aeg-ajalt Eestist ära käia75
Kaitseliitlane Merle soovitab enda väärtushinnangute mõistmiseks aeg-a…
Koorilaulja Risto ütleb oma jäämise põhjuse erilisel moel74
Koorilaulja Risto ütleb oma jäämise põhjuse erilisel moel
Muusikatudeng Kertu: Eestis olen ma kõige rohkem päris, mina ise!73
Muusikatudeng Kertu: Eestis olen ma kõige rohkem päris, mina ise!
Gümnasist Karoliina armastab maakohtade erilist suminat72
Gümnasist Karoliina armastab maakohtade erilist suminat
Käsipallur Karl: Eestis on kerge asjaajamine, ei pea hunnikute viisi pabereid täitma71
Käsipallur Karl: Eestis on kerge asjaajamine, ei pea hunnikute viisi p…
Pärnakas Karin: mina jään, et saaksin olla üks neist, keda täna imetlen70
Pärnakas Karin: mina jään, et saaksin olla üks neist, keda täna imetle…
Lennuinsener Marie: mina jään, et meie lennukid alla ei kukuks69
Lennuinsener Marie: mina jään, et meie lennukid alla ei kukuks
Tšellist roosal kaarikul: Eesti on koht, kus saab ka kõige hullumeelsemad mõtted teoks teha!68
Tšellist roosal kaarikul: Eesti on koht, kus saab ka kõige hullumeelse…
Otepää noor Laura: mulle meeldib väga Eesti rahvatantse tantsida67
Otepää noor Laura: mulle meeldib väga Eesti rahvatantse tantsida
Stand-up koomik Ardo: mind ei häiri, kui teised lähevad välismaale, ma ei pea hakkama järele karjuma, et te ei tea, millest ilma jääte!66
Stand-up koomik Ardo: mind ei häiri, kui teised lähevad välismaale, ma…
Abiturient Markus: Eesti on kindlasti osake minust65
Abiturient Markus: Eesti on kindlasti osake minust
Tudeng Laura: tuleb minna ja tagasi tulla, sest Eesti vajab avarat silmaringi64
Tudeng Laura: tuleb minna ja tagasi tulla, sest Eesti vajab avarat sil…
Paraujuja Matz: tahan olla eeskujuks, et ükski noor ei jääks pimedasse tuppa arvuti taha konutama!63
Paraujuja Matz: tahan olla eeskujuks, et ükski noor ei jääks pimedasse…
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Reeli avastab Eestis seda, mille jaoks ei pea sõitma välismaale62
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Reeli avastab Eestis seda, mille jao…
Õpilane Maarika: ma ei pea minema välismaale, välismaa tuleb minu juurde61
Õpilane Maarika: ma ei pea minema välismaale, välismaa tuleb minu juur…
Kahevõistleja Kristjan loodab jõuda Tehvandilt maailma tippu!60
Kahevõistleja Kristjan loodab jõuda Tehvandilt maailma tippu!
Kodutütar Kaisa-Mai on otsustanud, et pärast keskkooli lõppu läheb ta Eesti kaitseväkke!59
Kodutütar Kaisa-Mai on otsustanud, et pärast keskkooli lõppu läheb ta …
Rahvatantsija Ott peab oma kohustuseks Eestile midagi vastu anda58
Rahvatantsija Ott peab oma kohustuseks Eestile midagi vastu anda
Geenitehnoloogia magistrant Sirelin teab, et kui oled ise töökas, on Eestis lihtne oma ala tippu jõuda57
Geenitehnoloogia magistrant Sirelin teab, et kui oled ise töökas, on E…
Võru õpilane Mirjam armastab Eesti toitu: siin saab kartulit süüa!56
Võru õpilane Mirjam armastab Eesti toitu: siin saab kartulit süüa!
Koorilaulja Erik: ma ei suuda laulu- ja tantsupidu ära oodata55
Koorilaulja Erik: ma ei suuda laulu- ja tantsupidu ära oodata
Kultuurikorralduse tudeng Eleri: kodu jääb ikka koduks54
Kultuurikorralduse tudeng Eleri: kodu jääb ikka koduks
Tallinna gümnasist Greete sai laulva revolutsiooni taaslavastamisest kustumatu emotsiooni53
Tallinna gümnasist Greete sai laulva revolutsiooni taaslavastamisest k…
Õpetaja Kaire: ma tahan teha rohkemat, kui elada ainult endale52
Õpetaja Kaire: ma tahan teha rohkemat, kui elada ainult endale
Aktivist Mikk soovib arendada Eestit Põhjamaade suunas51
Aktivist Mikk soovib arendada Eestit Põhjamaade suunas
Tantsija Ly: tahan hoida Eesti kultuuri50
Tantsija Ly: tahan hoida Eesti kultuuri
Aerutaja Kaarel: mulle meeldib, et Eesti on mitmes mõttes puhas49
Aerutaja Kaarel: mulle meeldib, et Eesti on mitmes mõttes puhas
Kiirabiõde Piret teab, miks tema jääb: vanaema tarkus ja suhkrusaiad48
Kiirabiõde Piret teab, miks tema jääb: vanaema tarkus ja suhkrusaiad
Rahvatantsija ja koorilaulja Pelle: kas otse või kaudselt, aga Eestis tunnevad kõik kõiki47
Rahvatantsija ja koorilaulja Pelle: kas otse või kaudselt, aga Eestis …
Noor õpetaja Helena: igaüks võib Eestisse panustada46
Noor õpetaja Helena: igaüks võib Eestisse panustada
Õpilasaktivist Killu: igal aastaajal on meil oma lõhn45
Õpilasaktivist Killu: igal aastaajal on meil oma lõhn
Religiooniuuringute tudeng Karl: Eestis saavad maailmaränduritest sõbrad kokku44
Religiooniuuringute tudeng Karl: Eestis saavad maailmaränduritest sõbr…
Võru noor Evelin: Eestis ei ole terroriste ja looduskatastroofe, sellepärast mulle siin meeldib43
Võru noor Evelin: Eestis ei ole terroriste ja looduskatastroofe, selle…
Denis on Eesti venelane ja uhke oma riigi üle42
Denis on Eesti venelane ja uhke oma riigi üle
Õpilane Anna-Bret sai välismaal olles aru, mis kodumaal eriline on41
Õpilane Anna-Bret sai välismaal olles aru, mis kodumaal eriline on
Purjetaja Henri: mulle meeldib Eesti inimestega koos trenni teha40
Purjetaja Henri: mulle meeldib Eesti inimestega koos trenni teha
Eliisa tuletab meelde: elada tasub nii, et teed just oma kodumaad paremaks39
Eliisa tuletab meelde: elada tasub nii, et teed just oma kodumaad pare…
Ujuja Pjotr: tahan näidata, et Eestiski on võimalik tippu jõuda38
Ujuja Pjotr: tahan näidata, et Eestiski on võimalik tippu jõuda
Tantsija Teve: uhke on käia välismaal ringi ja keegi ei saa aru, millest sa räägid37
Tantsija Teve: uhke on käia välismaal ringi ja keegi ei saa aru, mille…
Õpilane Laura: mulle meeldivad eestlaste ausad emotsioonid36
Õpilane Laura: mulle meeldivad eestlaste ausad emotsioonid
Tisleriõpilane Mairon teab, et välismaalt Eestisse madalamate palkade peale tagasi tulla on keerukas35
Tisleriõpilane Mairon teab, et välismaalt Eestisse madalamate palkade …
Loodust armastav Laura: talvel õuest tulles on nina punane ja varbad külmunud, aga Eesti loodus on imeilus!34
Loodust armastav Laura: talvel õuest tulles on nina punane ja varbad k…
Füüsikatudeng Karl: tahan teha Eestist maailmariigi füüsikas, keemias ja materjaliteaduses33
Füüsikatudeng Karl: tahan teha Eestist maailmariigi füüsikas, keemias …
Õpilane Kertu teab, millal Eesti rahvas ühtne on32
Õpilane Kertu teab, millal Eesti rahvas ühtne on
Tudeng Sandra: Eestis saadav haridus on algklassidest ülikoolini üks maailma parimaid31
Tudeng Sandra: Eestis saadav haridus on algklassidest ülikoolini üks m…
Tantsija Roomet: mulle meeldivad neli aastaaega!30
Tantsija Roomet: mulle meeldivad neli aastaaega!
Sulgpallur Kristin: ma ei kujutaks ette varahommikuid ilma oma karjuvate väikevendadeta29
Sulgpallur Kristin: ma ei kujutaks ette varahommikuid ilma oma karjuva…
Gümnasist Mathias: Eesti teatri tase on väga kõva28
Gümnasist Mathias: Eesti teatri tase on väga kõva
Põline tartlane Annabel: jään Eestisse, sest ma ei julge välismaale elama minna27
Põline tartlane Annabel: jään Eestisse, sest ma ei julge välismaale el…
Tudeng Joosep: ma usun, et mu lastel oleks Eestis hea üles kasvada26
Tudeng Joosep: ma usun, et mu lastel oleks Eestis hea üles kasvada
Võru gümnasist Kätlin: just selle öö pärast ma Eestit armastan! 25
Võru gümnasist Kätlin: just selle öö pärast ma Eestit armastan!
Koorilaulja Agne: mulle meeldib pingutada laulupeo ühtekuuluvustunde nimel24
Koorilaulja Agne: mulle meeldib pingutada laulupeo ühtekuuluvustunde n…
Noorsportlane Juuso: Eestis on väga head purjetamisvõimalused23
Noorsportlane Juuso: Eestis on väga head purjetamisvõimalused
Tantsija Klaudia: Eestist lahkudes kaotaksin suure osa endast22
Tantsija Klaudia: Eestist lahkudes kaotaksin suure osa endast
Teatrilavale pürgiv Alice: tahan Eestis mängida oma parimad rollid21
Teatrilavale pürgiv Alice: tahan Eestis mängida oma parimad rollid
Tisleriõpilane Sander: eemal olles märkad, millest kodus ilma jääd20
Tisleriõpilane Sander: eemal olles märkad, millest kodus ilma jääd
Juuksuriks õppiv Agne: Eestis käib töö kiiresti ja moodsate vahenditega!19
Juuksuriks õppiv Agne: Eestis käib töö kiiresti ja moodsate vahenditeg…
Judoka Mattias: värskes õhus treenides võib kohata metsloomi18
Judoka Mattias: värskes õhus treenides võib kohata metsloomi
Ämmaemand Kristel: tahan aidata palju ilusad ja häid eestlasi ilmale17
Ämmaemand Kristel: tahan aidata palju ilusad ja häid eestlasi ilmale
Tulevane talupidaja Hetti: ma ei saa oma mägiveiste karja välismaale kaasa võtta16
Tulevane talupidaja Hetti: ma ei saa oma mägiveiste karja välismaale k…
Õpilane Raido: tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka arvestus15
Õpilane Raido: tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka arvestus
Sõudja Greta: tahan jääda esindama Eestit nii kodus kui ka välismaal14
Sõudja Greta: tahan jääda esindama Eestit nii kodus kui ka välismaal
Mareli: Eestis pole sa vaid üks inimene massist – igaüks on isiksus13
Mareli: Eestis pole sa vaid üks inimene massist – igaüks on isiksus
Rätsep Aike: kui välismaal õppisin ajakirju lapates, siis Eestis saab ameti selgeks12
Rätsep Aike: kui välismaal õppisin ajakirju lapates, siis Eestis saab …
Sõudja Mihhail: Narvas on jõgi ja mulle on see äärmiselt oluline11
Sõudja Mihhail: Narvas on jõgi ja mulle on see äärmiselt oluline
Purjetaja Kätlin: on privileeg osata nii rasket ja haruldast keelt nagu eesti keel10
Purjetaja Kätlin: on privileeg osata nii rasket ja haruldast keelt nag…
Mikael: tahan midagi tõestada kommentaariumi-inimestele. Ma ise ka ei tea, mida. Aga mina jään!09
Mikael: tahan midagi tõestada kommentaariumi-inimestele. Ma ise ka ei …
Tulevane hobusekasvataja Kaire: ma ei leia kuskilt sellist sõpra nagu Eesti hobune08
Tulevane hobusekasvataja Kaire: ma ei leia kuskilt sellist sõpra nagu …
Jõhvi gümnasist Siim: mind toob alati tagasi müstiline loits 07
Jõhvi gümnasist Siim: mind toob alati tagasi müstiline loits
Tulevane kokk Svetlana: jääge Eestisse õppima!06
Tulevane kokk Svetlana: jääge Eestisse õppima!
Jäähokimängija Pavel: ma lihtsalt kuulun siia05
Jäähokimängija Pavel: ma lihtsalt kuulun siia
Kirjandusmagistrant Hanna Linda: miks ma välismaale ei põgene? Sest ma ei taha!04
Kirjandusmagistrant Hanna Linda: miks ma välismaale ei põgene? Sest ma…
Rahvatantsija Erki: minu kohustus on Eestit kaitsta, hoida ja edasi viia03
Rahvatantsija Erki: minu kohustus on Eestit kaitsta, hoida ja edasi vi…
Komöödianäitlejaks ihkav Kairit: ära arva, et sinu naljad on kehvemad!02
Komöödianäitlejaks ihkav Kairit: ära arva, et sinu naljad on kehvemad!
Hiidlane Joosep: ma pean koju minema, sest muidu saarlased võidavad01
Hiidlane Joosep: ma pean koju minema, sest muidu saarlased võidavad
Taavi Arus, Reet Pärgma
Hiidlane Joosep: ma pean koju minema, sest muidu saarlased võidavad
Olustveres õppiv Joosep plaanib pärast kooli lõpetamist tagasi Hiiumaale minna. Tal pole aega maailmas rännata või Soome kolida, sest teha on palju. Ja keegi peab saarlastel silma peal hoidma, et nad liialt ära ei tõuseks! Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Komöödianäitlejaks ihkav Kairit: ära arva, et sinu naljad on kehvemad!
Kohtume Kairitiga Rakvere keskväljakul. Siin linnas õpib ta parajasti kokaks, aga Kairiti hing ihkab hoopis muud: tegeleda näitlemisega, saada stand-up koomikuks. "Mina arvan, et eesti keeles on sellised naljad, mida just ei saa inglise keeles teha – või siis kui keegi ütleb, et nali on inglise keeles, ei saa seda tõlkida! Ära arva, et sinu naljad on kehvemad! Hoidke alt ja te veel kuulete minust!" ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Rahvatantsija Erki: minu kohustus on Eestit kaitsta, hoida ja edasi viia
"Ma jään eestlaseks, sest mind on selles kultuuris kasvatatud," ütleb Erki, kes valmistub rahvatantsijana tänavusuviseks tantsupeoks. "Ma olen tantsinud oma esivanemate tantse ja laulnud nende laule. Minu esivanemad on seda riiki loonud, vanemad taastanud ja minu kohtutus on seda nüüd kaitsta, hoida ja viia edasi," usub Erki. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Kirjandusmagistrant Hanna Linda: miks ma välismaale ei põgene? Sest ma ei taha!
Kirjandusmagistrant ja ajalehe Värske Rõhk toimetaja Hanna Linda loeb Paul-Eerik Rummo luuletuse „Miks ma välismaale ei põgene“ ja nendib, et see peegeldab põhjust, miks tema jääb: „Luuletusi kirjutada ja armastada saab tõesti igal pool, nii Eestis kui ka välismaal. Aga mina luuletusi ei kirjuta. Eesti luulet armastan küll. Ja selleks et eesti luulet paremini armastada, selle sees elada, selle sees olla, selleks ma peangi siia jääma.“ Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Jäähokimängija Pavel: ma lihtsalt kuulun siia
Jõhvist pärit Pavel on mänginud ka Eesti hokikoondises. Praegu mõtleb 19-aastaseks saanud noormees ka muid plaane. Eesti on tema mõtetes aga kindlal kohal, see on koht, kus ta tunneb ennast hästi ja turvaliselt. Ta lihtsalt kuulub siia. Boonuseid on Eestil veelgi. "Kas Euroopas on riike, kus metsapindala suureneks? Ei usu!" ütleb Pavel. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Tulevane kokk Svetlana: jääge Eestisse õppima!
Pärnumaa kutsehariduskeskuses kokaks õppiv Svetlana meenutas, kuidas ta kartis, et istub uues koolis viimase kursuse lõpuni üksinda klassinurgas, kuid teda võeti kohe omaks. Nüüd käib Svetlana uut kooli juba ka võistlustel esindamas. Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Jõhvi gümnasist Siim: mind toob alati tagasi müstiline loits
Siim on parajasti valmistumas laulu- ja tantsupeoks, kui ta räägib meile, mida arvab tänavusest suurpeo pealkirjast "Mina Jään". Siimu sõnul on just gümnaasiuminoored enim valiku ees, kas jääda või minna. Selles, et ta Eestisse ikka tagasi tuleb, Siim väga ei kahtle, teda seob Eestimaaga müstiline loits, mida on tunda just laulu- ja tantsupidudel. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Tulevane hobusekasvataja Kaire: ma ei leia kuskilt sellist sõpra nagu Eesti hobune
Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis põllumajandust õppiv Kaire tahab oma tuleviku siduda hobusekasvatusega ja just Eestis, sest Eesti tõugu hobune on lõbus ja jonnakas sõber, keda ta mujalt maailmast ei leia. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Mikael: tahan midagi tõestada kommentaariumi-inimestele. Ma ise ka ei tea, mida. Aga mina jään!
Tartust pärit Mikael, kes kuulub Comedy Estonia stand up komöödiatruppi, ütleb, et tema ilmselt jääb Eestisse, ei tea veel, kas terveks eluks, aga praegu küll. „Lihtsalt põhimõtte pärast. Ära küsi isegi, miks ma jään. Lihtsalt jään! See on eestlaslaslik jonnakus – ma lihtsalt põhimõttepärast jään,“ ütleb ta ja räägib eestlaste põhimõttelisusest lõbusa loo. „Trotsi pärast ei lähe ma Autraaliasse arbuuse korjama, nagu eesti noored. Et midagi tõestada – mina jään." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Purjetaja Kätlin: on privileeg osata nii rasket ja haruldast keelt nagu eesti keel
Kätlin on purjetaja, kes esindas Eestit ka mullu suvel toimunud Rio de Janeiro olümpial. Lisaks õpib ta Tallinna tehnika ülikoolis ärindust. "Kui ma mõtlen Eesti peale, siis esimene asi, mis mulle pähe tuleb, on eesti keel. See on üks haruldane keel, mida maailmas räägib veidi üle miljoni inimese ainult. Ja öeldakse ka, et see on üks keerulisemaid keeli, mida üldse õppida," lausub Kätlin ja räägib ühe lõbusa loo. "On suur privileeg osata nii rasket ja haruldast keelt," usub ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Sõudja Mihhail: Narvas on jõgi ja mulle on see äärmiselt oluline
Mihhail on Eestit esindamas käinud alla 19-aastaste maailmameistrivõistlustel sõudmises. Kohtume Narvas Jõe tänaval, kus asub sõudebaas. Siinsamas loksub ka jõgi, kus teiselt kaldalt paistab Venemaa. Vene keeles tuleb jutt paremini, seega on ka video vene keeles. Mihhailile Narvas meeldib, siin on head sõbralikud inimesed ja ta kiidab ka linna säilinud ajaloolist ilu, näiteks vanu ordulinnuseid kahel pool jõge. Oluline on talle just see jõgi ise, kuna see on seotud tema spordialaga. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Rätsep Aike: kui välismaal õppisin ajakirju lapates, siis Eestis saab ameti selgeks
Rätsepaks õppiv Aike valis Pärnu kutsehariduskeskuse pärast Suurbritannias õppimist, kus kooli tase oli nii nõrk, et ta õppis rohkem katalooge lapates kui koolipingis istudes. Pärnus on õpe põhjalik ja ta saab siin ka eesti keelt praktiseerida. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Mareli: Eestis pole sa vaid üks inimene massist – igaüks on isiksus
Mareli on pärit piirilinnast Valgast ja tantsib seal rahvatantsu Piiripealsete rühmas. Eesti on tema meelest hea koht eneseteostuseks. „Sa ei ole üks inimene massis, vaid iga inimene on erinev isiksus. On tore olla eestlane, sest on väga vähe inimesi, kes on eestlase. Nii et kui maailmas ütled, et oled eestlane, siis on kõik – ja ma olen eriline inimene," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Sõudja Greta: tahan jääda esindama Eestit nii kodus kui ka välismaal
Sõudja Greta Jaanson meenutas hetke, kui ta sai oma esimesed Eesti noorte sõudekoondise riided. "See oli nii suur au ja uhkus ning ma teadsin, et ma tahan jääda esindama Eestit nii kodus kui ka välismaal." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Õpilane Raido: tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka arvestus
Raido on pärit Võrust, ta käib Võru gümnaasiumis ja laulab kooli laulukooris, valmistudes ka suviseseks laulupeoks. "Mina jään Eestisse, sest mul pole siin millestki puudus," ütleb ta. "Nagu õpilsele kombeks, siis rahast tuleb alati puudus, aga sellest pole midagi. Minu moto on, et tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka arvestus," parafraseerib Raido tuntud Tammsaare mõtet. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Tulevane talupidaja Hetti: ma ei saa oma mägiveiste karja välismaale kaasa võtta
Olustveres õppival Hettil on plaan selge: ta hakkab Eestis talu pidama, kus kasvatab suurt Šoti mägiveiste karja. "Kuhu ma lähen? Ma ei saa oma veistega reisida või neid välismaale kaasa võtta. Mina jään." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Ämmaemand Kristel: tahan aidata palju ilusad ja häid eestlasi ilmale
Kristel õpib Tallinna tervishoiu kõrgkoolis viiendal kursusel ämmaemandaks. Pärit on ta Elva ligidalt Kongutast. "Kuna minu eriala on ämmaemandus, siis arvan, et saan enda panusega aidata palju ilusaid ja häid eestlasi ilmale," ütleb ta. "Kuna olen ka kaitseliitlane, siis arvan, et Eesti on hästi hoitud ja siin on ka hea elada. Mina Jään." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Judoka Mattias: värskes õhus treenides võib kohata metsloomi
Noor ja särava tulevikuga judomaadleja Mattias Kuusik naudib Eestis elamist, sest siin on väga ilusad metsad ja looduskaunid kohad. "Kui olen otsustanud, et täna soovin trenni minna värskesse õhku, siis ma ei pea mõtlema, kas minu teele jääb kiirtee või suur magistraal, kust ma mööda ei pääse. Saan minna vabalt treeningule ja nautida loodust ja samuti võin kohata seal metsloomi, kes pakuvad mõnusat vaheldust saalitreeningutele," räägib Mattias. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Juuksuriks õppiv Agne: Eestis käib töö kiiresti ja moodsate vahenditega!
Pärnumaa kutsehariduskeskuses juuksuriks õppiv Agne käis välismaal praktikal ja avastas, et sealne töötempo on nii aeglane ja töövahendid ajast maas, et Eestiga ei anna võrreldagi. Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Tisleriõpilane Sander: eemal olles märkad, millest kodus ilma jääd
Sander tuli Tamsalust Rakvere ametikooli tisleriks õppima ja uut elu otsima. Nüüd ta teab, et kui esmapilgul pole kodupaigas midagi taga igatseda, siis eemal olles paned tähele seda, millest ilma jääd. Näiteks: Rakveres pole võimalik jäähokit mängida, sest sõbrad ja tiimikaaslased jäid Tamsallu. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Teatrilavale pürgiv Alice: tahan Eestis mängida oma parimad rollid
Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis pagar-kondiitriks õppiv Alice näeb ennast tulevikus hoopis Eesti imeilusate teatrite lavadel erinevaid rolle mängimas ja kohalikku teatrikultuuri arendamas. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tantsija Klaudia: Eestist lahkudes kaotaksin suure osa endast
Klaudia on pärit, nagu ta ise ütleb: armsast väikelinnast Tõrvast. Ta käib keskkoolis ja tegeleb tantsuga, valmistudes ette ka noorte tantsupeoks. "Mina jään alati iseendaks ning suur osa minust on patriootlik eestlane, kes armastab siinset loodust, eesti keelt, Eesti inimesi ja Eesti tantsu. Siit lahkudes ma kaotaksin suure osa endast," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Noorsportlane Juuso: Eestis on väga head purjetamisvõimalused
Juuso Roihu on noor sportlane. Koos venna Henriga sõidavad nad kahemehepaadis ja on Eesti purjespordi tulevikulootused, kellelt loodetavasti järgnevatel aastatel säravaid tulemusi näeme! "Mina jään Eestisse, sest siin on suvel väga head purjetamisvõimalused," ütleb Juuso. "Eesti on mereäärne riik ja siin on väga mõnus elada. Lisaks on siin inimesed väga toredad. Riik ja alaliidud on ka toredad ja aitavad mind teel olümpiale." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Koorilaulja Agne: mulle meeldib pingutada laulupeo ühtekuuluvustunde nimel
Agne on rahvatantsija ja koorilaulja Tartust. "Mulle meeldib tantsu- ja laulupeo ühtekuuluvustunne. See, et me oleme seal kõik koos, teeme ühte asja. Näeme vaeva, treenime selle nimel," selgitab ta. "Ma jääksin Eestisse, sest mulle meeldib Eesti loodus: männimetsad, sood, rabad. Lumised talved - kuigi seda on praegu irooniline öelda, sest siin ei ole üldse lund," ütleb Agne veel. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Võru gümnasist Kätlin: just selle öö pärast ma Eestit armastan!
Kätlin õpib Võru gümnaasiumis ja valmistub sel aastal noorte laulupeoks koguni kahe kooriga. "Kas te olete mõelnud, kui ilus on sõna "öö". See on lihtsalt nii öö! Mitte night - nagu see inglise keeles kõlab. Just selle öö pärast ma Eestit armastangi," ütleb Kätlin. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tudeng Joosep: ma usun, et mu lastel oleks Eestis hea üles kasvada
Joosep töötab ja õpib Tartus, pärit on ta aga Muhu saarelt. "Sõbrad, tuttavad ja lähedased - nendest loobuda ma ei raatsiks!" ütleb ta põhjuse, miks Eestisse jääb. "Kui ma mõtlen sellele, miks ma tulevikus jään Eesti Vabariiki, siis ma pigem alustaksin sellest, et mis oleksid mõjuvad põhjused, et ma siit ära läheksin," arutleb ta. Alles jääb tal vaid kaks põhjust: äärmiselt põnev töökoht või armastus. "Aga kuna praegu on need mõlemad mul siin Eestis ja Tartus, siis ma välismaale minema ei kipu," ütleb Joosep. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Põline tartlane Annabel: jään Eestisse, sest ma ei julge välismaale elama minna
Annabel õpib Miina Härma gümnaasiumis ja tegeleb rahvatantsuga - loomulikult plaanib ta ka suvel tantsupeole minna. Ennast nimetab ta põliseks tartlaseks. "Alati, kui on tekkinud võimalus minna välismaale õppima või elama, siis on mul tekkinud hirm. Sest kõik, mis mulle kallis või tähtis, on Eestis. Ja ma arvan, et ma ei julgeks minna välismaale elama, sest see muutus oleks liiga suur. Küll oleks paariks aastaks sinna õppima minna silmaringi avardav," räägib ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Gümnasist Mathias: Eesti teatri tase on väga kõva
17-aastane Mathias õpib Tallinnas keskkoolis, tema hobideks on tantsimine Sõlekeses ja korvpall. "Miks mina jään Eestisse? Üks asi - ma olen hästi suur teatrisõber. Iga kord, kui ma lähen õhtul teatrisse, siis ma ootan seda terve päeva. Eesti teatri tase on nii kõva, näitlejate töö on lihtsalt võimas! Ja see etendus kõnetab mind," räägib ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Sulgpallur Kristin: ma ei kujutaks ette varahommikuid ilma oma karjuvate väikevendadeta
Kristin on noor Eesti sulgpallur ja lisaks spordi tegemisele on Eesti tema jaoks oluline, sest siit on pärit tema esivanemad. "Minu vanemad elavad siin, minu väiksed vennad. Ma ei kujutaks ette ühtegi nädalavahetust, kui kell 7 hommikul minu väiksed vennad mind üles ei karjuks ja laupäeva hommikul me koos koge perega vanaema juurde läheks," räägib ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tantsija Roomet: mulle meeldivad neli aastaaega!
Madala häälega väikelinna Tõrva noormees Roomet on usin rahvatantsija ja ta harjutab loomulikult ka tänavuseks tantsupeoks. Roomet räägib napilt aga südamest, et Eesti juures hindab ta kodumaa väiksust. "Siin ei ole nii avar kui teistes maades. Ma ei kujutaks ette mujal elamist," ütleb ta. Roomet on ka õnnelik, et Eestis on ta sõbrad ja et siin on neli aastaaega. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tudeng Sandra: Eestis saadav haridus on algklassidest ülikoolini üks maailma parimaid
Sandra õpib ja töötab Tartu ülikoolis. Varem on ta ka Eesti Päevalehes suvereporterina töötanud. "Ma ei kujuta ette, et kuskil mujal riigis oleks asjaajamine nii lihtne või kuskil oleks võimalik oma unistusi ellu viia nii lihtsalt kui Eestis," räägib Sandra. "Eestis antav haridus on üks maailma parimaid, juba algklassidest peale, kuni ülikoolini. Kui inimene on ise piisavalt aktiivne ja ta tahab teha midagi, siis siin Eestis on selleks kõik võimalused olemas." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Õpilane Kertu teab, millal Eesti rahvas ühtne on
Kertu on pealinna keskkooliõpilane, kelle hobide hulgas on ka rahvatants ja koorilaul. "Kuigi ma tahan reisida ja maailma avastada, siis alati on midagi, mis tõmbab mind siia Eestisse tagasi," ütleb ta ja meenutab emotsioone just laulu- ja tantsupidudelt. "Olid mitmetunnised proovid selja taga ja kõik olid väsinud. Bussis kesklinna sõites oli aga hea tunne ja emotsioon ka väsimusega alles. Kõik laulsid ja kui keegi bussi sisenes, siis neid tervitati. Sel hetkel tunnetadki, et me oleme ühtne rahvas." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Füüsikatudeng Karl: tahan teha Eestist maailmariigi füüsikas, keemias ja materjaliteaduses
Karl on Tartu ülikooli kolmanda aasta füüsikatudeng, kes esimesel kursusel olles võitis ETV teadussaate "Rakett 69". Karl usub, et Eestis on veel väga palju kasutamata potentsiaali ja sellepärast ta kodumaale jääbki. "Me oleme tuntud kui e-riik ja oma IT-lahenduste vallas, aga minu soov on, et Eestist saaks maailmariik ka füüsika, keemia ja materjaliteaduste vallas," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Loodust armastav Laura: talvel õuest tulles on nina punane ja varbad külmunud, aga Eesti loodus on imeilus!
Laura kasvas üles väikeses maakohas. Väiksena käis ta sugulastega vanaema juures lihapirukaid söömas ja laka peal magamas. "Talvel peale väljast tulekut jõuad tuppa, nina on punane, varbad on külmunud, võtad oma kuuma tee ja naudid seda Eesti imeilusat loodust." Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Tisleriõpilane Mairon teab, et välismaalt Eestisse madalamate palkade peale tagasi tulla on keerukas
"Põhjus, miks ma elan Eestis, on see, et siin on minu vanemad, sõbrad ja pere," räägib Rakeveres tisleriks õppiv Mairon. Eks aeg näitab, kas ta Eestisse jääb. Ja kui juba mindud, on ju tagasi tulla ka keerukas. "Näiteks mu õde, kes töötab Soomes, tahaks ka tagasi tulla, kuid palk on Soomes nii palju suurem," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Õpilane Laura: mulle meeldivad eestlaste ausad emotsioonid
Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis õppivale Laurale meeldivad eestlaste ehedad emotsioonid ja just see, et eestlastel pole ebasiirast sõbralikkust vaid kõike väljendatakse tõetruult. "Välismaalastele jääb just silma eestlaste tagasihoidlikkus ja see toob kaasa ainult head," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tantsija Teve: uhke on käia välismaal ringi ja keegi ei saa aru, millest sa räägid
Teve on pärit Tõrvast ja talle väga meeldib tegeleda rahvatantsuga. "Väga uhke on käia välismaal ringi, näiteks Itaalias, ja sa tead, et mitte keegi ei saa sinust aru. Ütlen uhkusega, et Eestis elab 1,3 miljonit inimest, kuigi see on mõnes suures riigis vaid mõni väike linn," räägib ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Ujuja Pjotr: tahan näidata, et Eestiski on võimalik tippu jõuda
Pjotr Degtjarjov on erinevates vanusegruppides ja alades mitmekümnekordne Eesti meister ja esindanud Eestit mitmetel rahvusvahelistel võistlustel. Kuigi ta oleks saanud minna stipendiumiga välismaale, näiteks USA-sse ülikooli õppima ja treenima, ei teinud Pjotr seda. "Eestisse jäin sellepärast, et see on mu kodumaa. Tahan näidata noortele, et Eestiski on võimalik tippu jõuda ujumises," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Eliisa tuletab meelde: elada tasub nii, et teed just oma kodumaad paremaks
Eliisa elab Narvas ning võtab suvel osa ka tantsupeost. "Tahaksin rääkida, mida minu jaoks tähendab teema "Mina jään". See näitab inimese isiklikke väärtusi, kas ta tahab minna kuskile välismaale või ta tahab jääda kodumaale ja muuta oma kodumaad paremaks. Ma ei tea veel, millega ma tahan tegeleda oma elus, aga minu jaoks on tähtis see, et ma muudan just oma kodumaad paremaks, mitte mingit teist riiki," räägib ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Purjetaja Henri: mulle meeldib Eesti inimestega koos trenni teha
Henri on üks pool Eesti purjetamise tulevikulootusest, meeste kahepaadi duost. Purjetab ta koos oma venna Juusoga. "Olen enda isamaa üle uhke ja tänulik. Eestimaal on palju spordihimulisi inimesi, kellega koos mulle meeldib siin trenni teha ja elada," ütleb ta ja kiidab, et saab Eestis tänu abilistele väga edukalt ka purjetamisega tegeleda. Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Õpilane Anna-Bret sai välismaal olles aru, mis kodumaal eriline on
Õpilasliidus tegev Anna-Bret on pärit Rakverest. "Mul on olnud võimalusi reisida ja kui olin Saksamaal, esindasin seal Eestit. Rääkisin meie kommetest ja tavadest ning siis näitasin laulupeo videot: publik lausa ehmatas ära, Kas juhtus midagi - miks te nutate?! Siis ma rääkisin, mis maa see on ja kui oluline on pidu ja kuidas see meid ühendab," kirjeldab Anna-Bret. Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Denis on Eesti venelane ja uhke oma riigi üle
Denis on pärit Narvast ning vahepeal käis ka ära - möllas aasta aega Kanadas ja reisis mujalgi. Aga ta tuli tagasi. nüüd töötab ta Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. "Mulle meeldib minu riik. See annab mulle võimaluse olla see, kes ma olen, see annab mulle valikut," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Võru noor Evelin: Eestis ei ole terroriste ja looduskatastroofe, sellepärast mulle siin meeldib
Evelin on pärit Võrust, ta käib Võru gümnaasiumis ja laulab kooli kooris. Samuti ootab ta suvist noorte laulupidu. "Minule meeldib Eestis elada, sest mulle meeldib elada," ütleb ta. "Igal pool mujal on terroristid ja looduskatastroofid, maavärinad ja tsunaamid. Aga Eestis neid ei ole." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Religiooniuuringute tudeng Karl: Eestis saavad maailmaränduritest sõbrad kokku
Karl õpib Tartu Ülikoolis religiooniuuringute magistriks, kohtume temaga aga hoopis Tallinna südalinnas. "Kui küsida, miks oleks hea Eestis elada... Esiteks, ma olen siit pärit! Teiseks, kõik mu sõbrad saavad siin kokku. Ikka tullakse Eestis kokku ja ühise laua taga kuuleb huvitavaid jutte Berliini undergroundist Jamaica päikeseni," räägib Karl. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Õpilasaktivist Killu: igal aastaajal on meil oma lõhn
Killu on õpilasaktivst Tartust, kes käib ka rahvatantsuringis ja valmistub tantsupeoks. "Siin on nii maitsvad kohukesed ja imelised šokolaadid," toob Killu esimese põhjuse, miks talle meeldib Eestis. "Ja meil on igal aastaajal oma lõhn," lisab ta ja toob näiteks, kuidas kevadel on õitsev lõhn ja inimesed tänaval naeravatad. "Ma arvan, et ühel hetkel on hea minna Eestist ära ja siis tagasi tulla. Et siis saaks öelda: ma käisin, tulin tagasi ja mina jäin." Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Noor õpetaja Helena: igaüks võib Eestisse panustada
Helena on Noored Kooli 10. lennu osaleja ja õpetab Värska Gümnaasiumis lastele ajalugu ja ühiskonnaõpetust. "Mina jään Eestisse, sest ma tahan panustada Eesti riiki, nii nagu on Eesti riik panustanud minusse. Mul on olnud võimalik elada rahulikus, kindlas turvalises riigis, kus mul on hea haridus, perekesksed väärtused..." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Rahvatantsija ja koorilaulja Pelle: kas otse või kaudselt, aga Eestis tunnevad kõik kõiki
Pelle elab Tartus, õpib keskkoolis ja laulab segakooris ning tegeleb ka rahvatantsuga. Niisiis võtab ta suvel osa nii laulu- kui ka tantsupeost. "Eesti meeldib mulle, sest see on väike ja kompaktne," ütleb Pelle. "Kõik tunnevad siin üksteist. Ükskõik kuhu me ka ei läheks, igal pool on meil tuttavad. Kas kaudselt või otseselt, aga me tunneme üksteist." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Kiirabiõde Piret teab, miks tema jääb: vanaema tarkus ja suhkrusaiad
Piret on pärit Valgamaalt, aga elab praegu Tallinnas, ta õpib Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ja töötab Tallinna kiirabis. "Eesti on minu kodu," ütleb Piret. "Miks mina jään, on minu vanaema. Tema tegi mulle ikka pärast rasket päeva suhkrusaiu. Seda süües laua taga saime rääkida elust, kodust, kõigest, mis südamel oli. See jäi mulle hinge ja see on see, miks mina jään. Vanaema tarkus ja suhkrusaiad." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Aerutaja Kaarel: mulle meeldib, et Eesti on mitmes mõttes puhas
Kaarel on Eesti noorsportlane, aerutamise tulevikulootus, kes pürgib ka Eestit olümpiale esindama. "Miks mina jään Eestisse? Mulle meeldib, et Eesti on puhas: loodus on puhas, aga ka rahvuselt puhas. Eestis on omad inimesed ja see tekitab minus kodutunde!" Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tantsija Ly: tahan hoida Eesti kultuuri
Ly on pärit Valgast ja ta tegeleb rahvatantsuga, tantsib Piiripealsete neidude rühmas. Ly tahab hoida Eesti kultuuri, selleks ta tegelebki rahvatantsuga. "Rahvatants on osa minu elustiilist," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Aktivist Mikk soovib arendada Eestit Põhjamaade suunas
Mikk õpib Tartu Ülikoolis ja on palju reisinud seoses oma tööde ja tegemistega Eesti Õpilasesinduste Liidus. Just nendelt reisidelt on ta palju kõrva taha pannud, mida Eestis paremaks teha. "Olen näinud Põhjamaades või Madalmaades neid asju, mida saaks Eestis üle kanda. Olgu see siis arusaam võrdõiguslikkusest, demokraatiast, meeskonna juhtimisest... Neid häid asju saaks rakendada ka Eestis, et Eesti oleks 15 aasta pärast sama hea nagu Põhjamaad," räägib ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Õpetaja Kaire: ma tahan teha rohkemat, kui elada ainult endale
Noored Kooli programmis osaleval õpetajal Kairel on olnud elus palju rolle, kuid praegune õpetajaamet on talle kõige olulisem. Juba väiksena teadis Kaire, et tal on elus suurem ülesanne, kui elada ainult iseendale. Ta armastab Eestit ja tahab siin korda saata väga suuri asju. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tallinna gümnasist Greete sai laulva revolutsiooni taaslavastamisest kustumatu emotsiooni
18-aastane Greete õpib Tallinnas ja tantsib Sõlekeses. Greete meenutab, kuidas korraldas oma koolis laulva revolutsiooni sündmuste taaslavastuse. "See emotsioon, mis sealt tuli - siis ma mõistsin, et kõik on võimalik," räägib ta. "Siin Eestis, ma tunnen, et ma suudan kõik võimatu muuta võimalikuks." Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Kultuurikorralduse tudeng Eleri: kodu jääb ikka koduks
Viljandi kultuuriakadeemias kultuurikorraldust õppiv Eleri väärtustab Eesti loodust ja oma imeilusat emakeelt. Talle meeldib, et Eestis on palju andekaid ja loomingulisi inimesi, kes on valmis kaasa lööma põnevates ettevõtmistes. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Koorilaulja Erik: ma ei suuda laulu- ja tantsupidu ära oodata
Kooris laulev Erik meenutab, kuidas ta neli aastat tagasi tantsupeol tantsimas käis. Seistes kõikide nende inimeste keskel taipas ta, kui suur võim on rahval, kui tehakse asju ühtselt. Sealt sai ta inspiratsiooni liituda kooriga ja nüüd ei suuda ta laulu- ja tantsupidu ära oodata. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Võru õpilane Mirjam armastab Eesti toitu: siin saab kartulit süüa!
Mirjam õpib Võru gümnaasiumis ja laulab kooli kooris ning valmistub loomulikult ka suviseks laulupeoks. "Eestis on Eesti toit, siin saab katulit süüa!" toob ta välja ühe erilise asja kodumaa kohta. "Eesti on minu kodu ja see on koht, kuhu ma kuulun." Vaata videost!
Geenitehnoloogia magistrant Sirelin teab, et kui oled ise töökas, on Eestis lihtne oma ala tippu jõuda
Sirelin õpib Tartu Ülikoolis geenitehnoloogiat. Ennast nimetab ta suureks Eesti patrioodiks. "Kui palju on Eestis ühel noorel võimalusi... Ma ei usu, et seda on võimalik kuskil niimoodi kogeda," ütleb ta. "Eestis on lihtsam olla oma ala professionaal. Meid on nii vähe, et milleski saad sa olla parim. Kui sa oled ise töökas, siis saad kõigega hakkama." Vaata videot!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Rahvatantsija Ott peab oma kohustuseks Eestile midagi vastu anda
Ott on rahvatantsija Tartust. Eestis on tema meelest väga hea keskkond noorele ettevõtjale: lihtne on luua oma firmat ja edukaks saada. "Näen seda enda kohustusena, et anda Eesti riigile midagi vastu," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Kodutütar Kaisa-Mai on otsustanud, et pärast keskkooli lõppu läheb ta Eesti kaitseväkke!
Kaisa-Mai on pärit Tallinnast ja kuulub Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Kodutütarde ridadesse. "Kodutütred on andnud mulle uusi kogemusi ja ka selgema pildi, mida tahan tulevikus teha: peale keskkooli lõpetamist tahan minna Eesti Kaitseväkke," teab ta oma karjääri suunda. Ja et Eesti kaitsevägi on ju ainult Eestis, siis see ongi põhjus, miks Kaisa-Mai jääb. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Kahevõistleja Kristjan loodab jõuda Tehvandilt maailma tippu!
Kahevõistleja Kristjan Ilves on juba praegu üks Eesti tublimaid talisportlasi. Üsna tõenäoliselt saame talle kaasa elada järgmisel talvel Pyongyangi olümpiamängudel. Kristjan veedab palju aega välismaal treeningutel ja võistlustel, kuid oskab tänu sellele eriti kodumaad hinnata. Tema meelest on Tehvandil maailma parimad treeningtingimused. "Ma väga loodan, et ma jõuan siit maailma tippu," ütleb Kristjan. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Õpilane Maarika: ma ei pea minema välismaale, välismaa tuleb minu juurde
Pärnu Kutsehariduskeskuses majutusteenindust õppiv Maarika jääb Eestisse, sest siin saab ta oma erialal hea palgaga töö. Lisaks saab ta tööl praktiseerida õpitud keeli. "Ma leian, et eestlased on head võõrustajad. Ma ei pea minema välismaale, vaid välismaa tuleb minu juurde," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Reeli avastab Eestis seda, mille jaoks ei pea sõitma välismaale
Lustivere põhikoolis Noored kooli programmiga eesti keelt ja kirjandust õpetav Reeli on alati armastanud reisida. Väiksena tegi ta seda raamatute abil fantaasiamaailmas, suurena juba päriselt. Välismaal saadud kogemuste abil on ta õppinud, et avatud silmadega Eestit vaadates, leiab ta siit kõik, mida soovib, ega pea sõitma selleks välismaale. Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Paraujuja Matz: tahan olla eeskujuks, et ükski noor ei jääks pimedasse tuppa arvuti taha konutama!
"Pole vahet, kui palju tükke sul küljes on, sellegipoolest saan ma olla tipus," ütleb Eesti parasportlane Matz Topkin ja tahab hea meelega rääkida just enda ujumisest. Matz tahab motiveerida ning olla eeskujuks nii tavalisetele kui ka puudega noortele. Ta usub, et tuleb olla aktiivne ning liikuda, mitte jääda koju pimedas toas arvuti taha istuma. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tudeng Laura: tuleb minna ja tagasi tulla, sest Eesti vajab avarat silmaringi
Laura õpib Tartu Ülikoolis. Ta ütleb, et talle meeldib Eestis elada ja eestlane olla. Tema meelest pole küsimus selles, kas jääda, vaid minna ja siis tagasi tulla, sest Eesti vajab avarat silmaringi. Laura ütleb ka, et talle on väga oluline Eesti kultuur: pärimusmuusika, isamaalised laulud ja rahvatants. Vaata videost!
Taavi Arus
Abiturient Markus: Eesti on kindlasti osake minust
Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi abiturient Markus läheb pärast kooli lõppu ajateenistusse, et täita oma kohustus kodanikuna. Isegi kui ta ei jää lõpuks Eestisse, jäävad siia tema mälestused ning südames olevad kaasmaalased ja Eesti on alati osake temast. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Stand-up koomik Ardo: mind ei häiri, kui teised lähevad välismaale, ma ei pea hakkama järele karjuma, et te ei tea, millest ilma jääte!
Comedy Estonia komöödiatruppi kuuluv Ardo on Eestist pärit, tema isiksus on maa ja kultuuriga läbi põiminud. "Ma ei saa suhestuda kunagi kellegi teisega nii hästi kui eestlastega ja laval Eesti publikuga. Kui ma saan teha seda, mis mulle meeldib omal maal, omas keeles, oma inimestele, siis suuremat võitu ei saa olla." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Otepää noor Laura: mulle meeldib väga Eesti rahvatantse tantsida
Laura on pärit talvepealinnast Otepäält, õpib Otepää Gümnaasiumis ja tantsib sealses noorterühmas. Loomulikult plaanib ta suvel osa võtta tantsupeost. Miks ta jääb? Laura on konkreetne: "Eesti on nii võrratult ilus, siin on mu pere, kodu, sõrbad, lemmikloomad." Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Tšellist roosal kaarikul: Eesti on koht, kus saab ka kõige hullumeelsemad mõtted teoks teha!
Füüsika tunnis istudes tuli Kasparil mõte ehitada roosa kaarik ja kuna Eesti on koht, kus saab ka kõige hullumeelsemad mõtted teoks teha, siis ei pidanud ta seal peatuma. Ta sai Eesti Teadusagentuurilt stipendiumi, et ehitada kallile kaarikule ka elektrimootor. Kuhu tal minna on, kui kaarik veel valmis pole? Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Lennuinsener Marie: mina jään, et meie lennukid alla ei kukuks
Marie õpib lennuakadeemias, ta on ka väga kõva curlingumängija, esindades Eestit rahvusvahelistel võistlustel nii naiskonnas kui ka segameeskonnas. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Pärnakas Karin: mina jään, et saaksin olla üks neist, keda täna imetlen
Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi abiturient Karin mõtiskles, et Eestis on kirjanike, kelle sulest sünnivad teosed, mida on lausa raske käest panna; heliloojaid, kelle loomingut naudivad inimesed üle kogu maailma ja lavastajaid, kelle sõnum jõuab teatrilavast palju kaugemale, kas või poliitikasse. "Mina jään, et saaksin olla üks neist, keda täna imetlen." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Käsipallur Karl: Eestis on kerge asjaajamine, ei pea hunnikute viisi pabereid täitma
Karl mängib igapäevaselt käsipalli Saksamaal, kuid käib sageli kodumaal. Tänu sellele oskabki ta tuua erinevused välismaa ja Eesti vahel. Näiteks on Eestis palju vähem bürokraatiat: Saksamaal peab täitma hunnikute viisi pabereid ja palju kirjasid kirjutama, et vajalikud asjad aetud saaks. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Gümnasist Karoliina armastab maakohtade erilist suminat
Karoliina elab Tartumaal ja just maal elamine on tema jaoks eriline. "Maal elades käin tihti jalutamas. Kõndides tunnen, kuidas maailm mu ümber elab, justkui sumiseb. Sellist suminat ei kosta mitte kuskil mujal kui Eestis," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Muusikatudeng Kertu: Eestis olen ma kõige rohkem päris, mina ise!
Kertu on tudeng ja õpib Viljandi Kultuuriakadeemias rütmimuusika kontrabassi. "Eestis ma tunnen, et ma olen kõige rohkem päris," ütleb ta. Näiteks maal vanavanemate juures, metsas jooksmas, tehes kunsti, muusikat vms. "Saan olla mina ise." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Koorilaulja Risto ütleb oma jäämise põhjuse erilisel moel
Risto on pärit Võrumaalt, ta õpib Võru Gümnaasiumis ja laulab kooli kooris. "Eestisse tasuks jääda, sest siin on laul ja need inimesed," ütleb ta ja... Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Kaitseliitlane Merle soovitab enda väärtushinnangute mõistmiseks aeg-ajalt Eestist ära käia
Merle on endine kodutütar ja kaitseliitlane, ta töötab Tallinnas Ronimisministeeriumis. Osalemine neis organisatsioonides on kindlasti Merle väärtushinnanguid kujundanud, aga tõeliselt sai ta nendest aru alles pärast ajutist välismaal elamist. "Et aru saada, mida tähendab Eesti ja mida sa endas kaasas kannad, soovitan kõigil aeg-ajalt ära käia," ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
TTÜ tudengit Indrat hoiab Eestis see, et kõik võimalused on avatud
24-aastane Indra on Tallinna Tehnikaülikooli tudeng. Ta usub, et Eestis on inimesel võimalik ennast ükskõik mis valdkonnas arendada, põllumajandusest tipptehnoloogiate tootmiseni. "Kõik võimalused on sinu jaoks avatud. See on üks asi, mis mind siin hoiab." Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Reena kolis Ida-Virumaale neli aastat tagasi ja temast sai kohe selle piirkonna fänn
Reena nimi on kõigile kergejõustiku sõpradele Eestis teada ja tuntud. Saame Reenaga kokku Ahtme spordihallis, on nädalavahetus ning parajasti on hall täiesti tühi. Ja nii kummaline kui see pole, siis see sama tühi hall on just see, mida Reena enda arenguks vajab. Ta on pärit Jõgevalt ning teab, et näiteks Tartus või Tallinnas on endale ideaalseid treeningtingimusi oluliselt raskem saada. "Mul on siin treener ja mul siin alati koht, kus treenida!" kiidab Reena oma kodukanti, kus ta on elanud viimased neli aastat. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Youtuber Victoria saab Eestis aastaringselt ägedaid videosid teha
Victoria teeb Youtube'is videosid ning talle meeldib väga resida ja maailma avastada, kuid peale pikka rannapuhkust pole midagi paremat, kui tulla tagasi lumisesse Eestisse. See annab Victoriale võimaluse toota aastaringselt mitmekülgseid videosid ja pilte. "Ma tahan panustada Eesti riiki ja arendada Eesti filmindust!" ütleb ta. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Tulevane šampusemeister Karl Erik: ma hakkan Eestis puuviljakasvatust arendama!
Olustveres põllumajandust õppiv Karl Erik tahab hakata Eestis õuntega tegelema. Ta tahab teha veine, šampuseid, krõpse või hoopis mahla. Selline on tema plaan. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tartu gümnasist Kristjan kirjeldab, mis on tema jaoks küünarnukitunne
Kristjan on pärit Tartust ja õpib Miina Härma Gümnaasiumis. Ta tegeleb ka rahvatantsuga. Eestis on Kristjanil tekkinud kodune tunne. "Ma ei kujuta isegi Tartust minema kolimist," ütleb ta. Välismaale võib küll minna õppima ja reisima, aga kindlasti Eestisse tagasi tulla. Vaata videost!
Taavi Arus
Start-up'is töötav Janer: väiksena mõtlesin, et töö on igav koht, kus tuleb aega surnuks lüüa, kui nüüd panustan riigi arengusse
Kui Janer väike oli, siis tundus töö tema jaoks nõme koht, kus istud kaheksa tundi päevas ja ootad kuni see läbi saab. Nüüd töötab ta start-up'is Veriff. "Kui ma nüüd täiesti aus olen, siis seda tehes ei mõtle ma, kuidas see Eestile kasu toob. Ikka sellest, kuidas ise tööst võidan, kuid suures plaanis võidab sellest ka meie riik." Vaata videost!
Taavi Arus
Noor õpetaja Kristiina tahab, et ta lapsed saaksid elada sama heas Eestis kui tema praegu
Noored Kooli 10. lennu osaleja Kristiina jääb Eestisse, sest tema vanavanemad ja nende vanemad võitlesid selle eest, et tema saaks elada riigis, kus me praegu elame. "Mina tahan anda oma panuse, et minu lapsed saaksid elada sama heas riigis, nagu meie elame praegu." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Veemotoäss Rasmus: mul nii palju tegemist, mis siit lahkudes tegemata jääks
Rasmus Haugasmägi on oma ala tõeline tipp - ta on valitsev veemoto maailmameister ja Euroopa meister, ta on võitnud nii neli MM kulda kui ka EM kulda. Rasmus räägib, et tal on Eestis liiga palju tegemist, mis ära minnes tegemata jääks. Ja sellepärast ta jääbki. Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Narva noor Marko plaanib jääda, kuigi teab, et elu Narvas pole lilleline
"Minu nimi on Marko ja ma elan Narvas," alustab rahvatantsuringis käiv noormees enda tutvustuseks. "Elu siin ei ole nii lilleline kui tundub, sest vahest on venelaste poolt tunda pressingut ja vastuolu eestlaste vahel," kirjeldab ta. Siiski, kodu on kodu ning just siin tunneb Marko end turvaliselt. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tallinna tudeng Renate väärtustab pärast välismaal käimist Eesti kultuuri rohkem
Estonian Business Schooli tudeng Renate on koorilauljana palju kordi välismaal kontsertreisidel käinud ja seal aru saanud, kui eriline Eesti kultuur on. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Otepää gümnasist Rasmus: laia maailma lõpp-punkt on ikka siin samas kodumaal
Rasmus on Otepää Gümnaasiumi õpilane ja tantsib ka kooli noorterühmas rahvatantsu. Seega on üks tema eesmärk kindlasti suvel tantsupeole minna. Miks Rasmus jääb? "Olen siin üles kasvanud, kõik mu sõbrad ja pere on siin. Isegi kui läheksin laia maailma avastama, siis lõpp-punkt on ikka siin samas kodumaal." Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Vene kooli õpetaja Minna: ma ei saa kuidagi ära minna ja jätta oma pisikesed tibukesed siia üksinda
Noored Kooli õpetaja Minna ei ole läinud Eestist ära, sest tal on alati olnud siin midagi käsil. Ta on saanud siit tasuta hariduse ja nüüd tunneb ta vajadust panustada ise Eesti haridusse. "Ma olen õpetaja vene koolis ja ma ei saa kuidagi ära minna jättes oma pisikesed tibukesed siia üksinda." Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tulevane ärimees Mihhail: Eestis on täiesti normaalne presidendiga tänaval kõrvuti jalutada või rokkstaariga ühes koolis käia
18-aastane Mihhail õpib Estonian Business Schooli gümnaasiumis. "Eesti on nii väike riik, siin on nii mugav, siin on lihtne leida häid kontakte," ütleb Mihhail. Neid kontakte tahab ta tulevikus ära kasutada, et temast edukas ärimees saaks! Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Jõhvist pärit Eliise jaoks on tants rohkem kui elu
Jõhvi põhikooli aulas käib usin suviseks laulupeoks ettealmistumine. Eliise astub korraks kõrvale, et meile oma tantsukirest rääkida. Tants ei ole lihtsalt tema elu, tants on kõik - oma suurimaid tundeid ja läbielamisi väljendab Eliise läbi tantsu. Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Tudeng Mihkel: välismaal saab aru, miks Eesti on tegelikult nii hea
Pärnust pärit Mihkel tahab peale bakalaureusekraadi saamist minna välismaale õppima ja ehk isegi töötada seal mõne aasta. Tema arvates ei väljendu Eesti headus ainult selles, et siia jääda, vaid ka selles, et korra ära minna ja seejärel uuesti tagasi tulla. "Välismaal viibides saame aru, miks Eesti on tegelikult nii hea riik." Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Ehituspuussepp Ülari teab, miks Soomest hea palga pealt Eestisse tagasi tulla
Ehituspuussepa eriala lõpetanud Ülari käis kaks aastat tagasi Soomes praktikal. Inimesed olid küll toredad, sõbralik ja abivalmid ning palgad olid head, aga... "Ikkagi tahtsin Eestisse tagasi tulla, sest koduigatsus tuli peale. Eestis on ikka parem elada." Vaata videost
Taavi Arus, Reet Pärgma
Invasportlane Cathy: Eesti eest võistlemine on kirjeldamatu kogemus
Kergejõustiklane Cathy meenutas, kuidas käis 2015. aastal Euroopa meistrivõitlustel Poolas, kus saavutas viienda koha. Aasta hiljem sai ta Bulgaarias seitsmevõistlusel kolmanda koha ja nüüd ootab ta, et saaks ka sellel aastal Türgis toimuvatel võitlustel oma riiki esindada. "See tunne, kui saad esindada Eestit võistlustel edukalt, on kirjeldamatu." Vaata videost!
Taavi Arus, Reet Pärgma
Idufirma tegevjuht Kaarel sai alles Saksamaal elades aru, et Eestis pole üldse nii hall ja nukker
Viis aastat tagasi oli Kaarlil tunne, et Eesti hall meeleolu ei ole ikka tema jaoks ja purjelaudurile omaselt soovis ta minna kuhugi eemale päikese kätte. Vahetusaastal sattus ta saatuse tahtel elama Saksaamale linna, kus sadas neljal päeval nädalas vihma. Pärast seda aastat tundusid eestlased hoopis rõõmsamad ja päikselisemad. Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Narvakas Vladimir: Eesti koorid on äärmiselt intelligentsed
Vladimir on Narvas elanud sünnist saati ja ta tahaks jääda sinna pikaks ajaks. "Mind väga veetleb siinne loodus, rannad. Samuti inimesed – nii heasoovlikud. Juba aastaid laulan kooris. Plaanin koori jääda kohe pikemalt, sest laulmine meeldib mulle. Eestis on laulmine au sees, seda asja aetakse meie maal väga intelligentselt," kiidab 14-aastane Vladimir. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Kaljuronimisinstruktor Kadri sai rahvusvahelises seltskonnas elades aru ühest väga olulisest asjast
Kadri on noor aktiivne ettevõtja, kes töötab Ronimisministeeriumis, on kaljuronimisinstruktor ning korraldab Tallinnas ja Tartus erinevaid seiklusturismi üritusi. Kadri meenutab, et elas aasta aega Inglismaal rahvusvahelises seltskonnas ja sai sealsete inimestega väga lähedaseks. Kuid midagi oli ikka puudu - tema naljades ei saadud 100% aru. Miks? Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Tõrva gümnasist Romet kiidab, et Eestis on lahked inimesed
Romet käib Tõrva Gümnaasiumis, tantsib kooli tantsuringis ja ootab suvel Tallinnasse tantsupeole tulekut. "Miks mina tahan Eestisse jääda: siin on ilusad linnad, armsad väiksed külad, lahked inimesed ja minu perekond," ütleb ta lühidalt aga konkreetselt. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Curlinguäss Harri: mina jään, sest minu töö on pooleli
Harri on läbi ja lõhki curlingu mees: lisaks sellele, et ta särab Eesti meeskonnas, on ta ka selle ala üks suur eestvedaja. Harri räägib, et curlinguga on Eestis tegeletud vaid 15 aastat ja jõutud selle lühikese ajaga selles suurte, rikaste riikide alal maailma tippu. Samamoodi on tema meelest arenenud ka Eesti riik. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Gerli-Annabell õpib Kodutütardes eluks vajalikke oskusi, mida koolist ei saa
Gerli-Annabell on kodutütar. Ta meenutab, kuidas üldse sellesse isamaalisse organisatsiooni sattus ja kuidas see teda mõjutanud on. "Õpime seal praktilisi elus vaja minevaid asju," ütleb ta. "Isamaa jaoks alati valmis!" Vaata videost!
Taavi Arus, Ester Vaitmaa
Narva noor Kirill tahab oma tuleviku siduda Eesti ja muusikaga!
14-aastane Kirill on pärit Narvast ja ta tegeleb koorilaulu aga ka flöödimänguga. Tulevikus tahab ta jääda Eestisse ja minna Tallinnasse õppima. Igal juhul tahab ta siduda oma tuleviku muusikaga, heliloomingu ja džässiga! Ja Eestis saab seda kõike maailmatasemel õppida. Vaata videost!
Taavi Arus, Maarja Pakats
Aktivist Kris: Eesti pakub mulle võimalusi teha täpselt seda, mida ma tahan
21-aastane Kris on mitme ürituse ja ettevõtmise eestvedaja, aga ka Viljandi volikogu liige. "Eesti on riik, mis pakub mulle võimalust tegutseda täpselt nii, nagu ma tahan. Need sõbrad, tuttavad, kogemused, mis mu asjaajamine on mulle toonud, on see, mille pärast mina jään." Vaata videost!