Osaledes telekanali NBC Jay Leno juhitavas saates „Täna õhtul“ ütles Obama, et Moskva libiseb mõnikord külma sõja aegse suhtumise juurde, vaatamata sellele, et on USA-ga mõnedes küsimustes, näiteks terrorismivastases tegevuses või Bostoni maratoni pommirünnaku uurimises, koostööaldis, vahendab Reuters.

Obamalt ei küsitud ja ta ei maininud ka ise, kas kohtub Venemaal eraldi president Vladimir Putiniga. See kohtumine seati kahtluse alla pärast seda, kui Moskva Snowdenile asüüli andis. Valge Maja on teatanud, et hindab, kas neljasilmakohtumine Putiniga on mõttekas.

„On olnud aegu, kui nad libisevad tagasi külma sõja aegse mõtlemise ja külma sõja aegse suhtumise juurde,“ ütles Obama Venemaa kohta. „Mida ma president Putinile ütlen, on see, et see on minevik ... me peame mõtlema tulevikust. Ja ei ole põhjust, miks me ei peaks olema võimelised tegema efektiivsemat koostööd, kui teeme.“

Obama ütles veel, et viimase aja terrorioht, mis sundis sulgema saatkondi kogu Lähis-Idas, on märkimisväärne.

„See on piisavalt märkimisväärne, et me võtaksime kasutusele kõik ettevaatusabinõud,“ ütles Obama. „See on meeldetuletus, et kõigi nende edusammude juures, mida me oleme teinud ... on see radikaalne, vägivaldne ekstremism endiselt seal kuskil olemas. Me peame sellest ette jõudma.“

Küsimusele, kas vastuolulised jälgimisprogrammid aitasid jõuda luureandmeteni, mis terrorihoiatuse esile kutsusid, vastas Obama, et programmid on terrorismivastases töös kriitilise tähtsusega. Ta ütles aga, et tuleb rohkem ära teha, kinnitamaks ameeriklastele, et nende eneste järel ei nuhita.

„Meil ei ole siseriiklikku nuhkimisprogrammi,“ ütles Obama. „Mis meil on, on mõned mehhanismid, mille abil me võime jälgida telefoninumbreid või e-postiaadresse, mis meile teada olevalt on seotud mingisuguse terroriohuga.“

Võimalus surra terrorirünnakus on väiksem kui võimalus surra autoõnnetuses, väitis Obama ning lisas, et ameeriklased ei peaks viimatiste hoiatuste tõttu tühistama oma puhkusi sellistes kohtades nagu Euroopa.