„Kõik on mures alates meie peaministrist, kes siin iga nädal infotunnis esineb ja ei oska kuidagi seletada, kuidas vanemat põlvkonda toetada ja üleval pidada,“ rääkis Lenk, „eks enamik siin saalis olijaid mäletab oma lapsepõlves kuuldud muinasjutte, kuidasmoodi kangelased unistasid surematusest ja unistasid sellest, et kaua elada. Nüüd me oleme jõudnud sinnamaani, et inimese eluiga loetakse lähenevat 100 aastale ja nüüd me ei tea, mis sellega peale hakata.“

Lenk märkis, et aktiivsena elamise loosungi all on hakatud viimases hädas pöörduma vanema põlvkonna poole. „Nüüd lõpuks on Eestis ka see humaanne printsiip käibel, et vanaduse pärast tõepoolest ei tohi töölt lahti lasta. Nüüd me pöördume nende vanade poole: tulge ühiskonda appi, kuna noori, lapsi ei tule juurde, päästke see ühiskond ja hakake tööle! Mõned, kelle tervis lubab, on seda ka teinud. On ka ettevõtjaid, kes on neid vanu inimesi enda juurde võtnud, kuigi sellisest massilisest liikumisest me rääkida ei saa.“

„Räägin seda juttu sellepärast, et vaadates tänavuse aasta eelarvet, näeme et ei suuda nüüd seda vanemat põlvkonda, keda me tahame ühiskonda päästma kutsuda, kuidagi moodi rahastada. Paneme eelarves juurde talle ainult selle 5 protsenti, kuigi võiksime anda 6 ja pool protsenti,“ nentis Lenk.