Korrakaitsepolitsei valdkonna pressiesindaja Tuuli Annama ütles Delfile, et Ida prefektuur hakkab taatlemata seadme alusel karistatud 180 inimesega ühendust võtma täna. „Esmalt selgitatakse telefonitsi välja, kas nad soovivad teha kohtule kaebuse väärteokaristuse tühistamiseks,” lausus Annama.

„Kui see soov on, siis valmistab politsei ise ette kõik kohtule esitatavad materjalid, kuid inimene peab kaebuse allkirjastama. Seda saab teha kas digiallkirjaga või siis paberkandjal vastavalt kokkuleppele politseiasutuses või politsei poolt kohale toomisega või posti teel.”

„Kohtule esitatavas avalduses palume kaebetähtaja ennistamist ja väärteootsuse tühistamist osas, mis oli määratud kiiruse ületamise eest. Materjalid edastab kohtusse politsei,” selgitas Annama.

„Inimesele positiivse kohtuotsuse korral tuleb esitada taotlus ja pangakonto andmed trahviraha tagastamiseks. Selle avalduse valmistab samuti ette politsei ja inimesel tuleb see vaid allkirjastada. Kui trahvile lisandusid ka täituritasud, siis tagastatakse ka need,” kinnitas ta.

Annama lisas, et kuna kõik rikkumised ning järgnenud karistused ei ole ühetaolised, siis võib protsessi käik iga üksiku juhtumi osas veidi erineda, kuid üldjoontes on see siiski paika pandud. „Kindel põhimõte on, et protsess oleks inimeste suhtes võimalikult vähekoormav ja kiire.”