„Praegu me oleme ju järjest teinud otsuseid, mis tihendavad koostööd Euroopa Liidu liikmesriikide vahel,“ rääkis valitsusjuht täna pressikonverentsil. „Sisuliselt tähendab see meie jaoks, et ka teised liikmesriigid, mis täna ei järgi neid riigirahanduse reegelid, mida meie oleme täitnud, peavad hakkama oma riigi rahaasju korras hoidma ja see on kindlasti Eesti huvides.“

Peaministri sõnul on alla kriipsutatud seda, et varem kokkulepitust tuleb kinni pidada. „See on viimase kahe aasta lepete põhisisu,“ lausus ta. „Paraku tuleb tunnistada, et selles kriisis ei ole kõik liikmesriigid käitunud ühtsetena.“

Selleks, et kõik liikmesriigid saaksid asjadest ühtemoodi aru, tuleb muuta ka Euroopa Liidu aluslepinguid, lisas Ansip.

„Me peame liikuma rahvusriikide föderatsiooni suunas. See on meie poliitiline silmapiir,“ ütles Barroso Strasbourgis peetud kõnes Euroopa parlamendi ees. „Selle rahvusriikide föderatsiooni loomine nõuab lõpuks uut lepingut.“

Kutsudes üles Euroopa Liidu Lissaboni lepet muutma, väidavad Barroso ja teised Euroopa juhid, sealhulgas Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, et suured reformid on vajalikud, kui eurotsoonis tahetakse kiiremat integratsiooni ja suuremat stabiilsust.