Paljuoodatud kõnes kirjeldas Clinton novembrikuiseid valimisi kui valijate valikut selle üle, millist riiki nad tahavad, vahendab CNN.

„Kui te tahate suhtumist võitja-võtab-kõik, sa-oled-ühiskonnas-üksi, peaksite toetama vabariiklaste kandidaati,“ ütles Clinton. „Kui te tahate riiki, kus on jagatud jõukus ja jagatud vastutus – me-oleme-selles-asjas-kõik-koos ühiskonda – peaksite hääletama Barack Obama ja Joe Bideni poolt.“

Clinton vastas vabariiklaste kandidaadi Mitt Romney rünnakutele, mille järgi on Obama poliitika muutnud asjad halvemaks. Viidates majanduskriisile, mille Obama päris ametisse astudes 2009. aasta jaanuaris, kuulutas Clinton lärmakate poolehoiuavalduste saatel: „Mitte ükski president – ei mina ega keegi minu eelkäijatest – mitte keegi poleks suutnud täielikult parandada kahju, mille ta eest leidis, vaid nelja aastaga.“

Clinton märkis, et paljud ameeriklased on endiselt majanduse olukorra pärast pahased ja pettunud ning lisas, et liiga paljud inimesed ei tunne veel asjade paranemist.

„Minul juhtus sama asi varastel 1994. ja 1995. aastal,“ ütles Clinton, tõmmates paralleele oma kogemuste ja Obama presidentuuri vahel. „Me nägime, et see töötas, et majandus kasvas, aga inimesed ei näinud seda veel.“

Viidates eelmisel nädalal toimunud vabariiklaste valimiskonvendile ütles Clinton, et Tampas olid vabariiklaste argumendid presidendi tagasivalimise vastu tegelikult üsna lihtsad. Clintoni sõnul jätsid vabariiklased umbes järgmise sõnumi: „Me jätsime talle täieliku segaduse, ta ei ole selle koristamist veel lõpetanud, niisiis vallandame me ta ja paneme ennast taas asemele.“

„Mulle meeldivad argumendid president Obama tagasivalimise toetuseks palju rohkem,“ sõnas Clinton. „Ta päris sügavalt kahjustatud majanduse, pani rusuhunniku alla põranda, alustas pikka rasket teed taastumise suunas ja lõi aluse moodsama, tasakaalustatuma majanduse jaoks, mis tekitab miljoneid uusi töökohti, eluvõimelisi uusi ärisid ja palju uut jõukust innovaatoritele.“

Demokraatide majanduspoliitika on tõestanud oma edu minevikus, ütles Clinton ja märkis, et demokraatide administratsioonid on loonud alates 1961. aastast 42 miljonit töökohta 24 võimul oldud aastaga, võrreldes 24 miljoni vabariiklaste administratsioonide loodud töökohaga 28 aasta jooksul.

„Selgub, et võrdsete võimaluste ja majanduslike õiguste edendamine on nii moraalselt õige kui ka majanduslikult kohane,“ jätkas Clinton.

Viidates 2008. aasta karmile eelvalimiste kampaaniale, mille käigus Obama võitis Clintoni abikaasat Hillaryt, ütles endine president, et Obama näitas oma tahet teha koostööd kõigiga, nimetades Hillary Clintoni oma riigisekretäriks, ning võttes valitsusse ka vabariiklasi kaitse- ja transpordiministritena.

Clinton loetles ka Obama saavutusi, keskendudes eriti 2010. aasta tervishoiureformiseadusele, mis tema sõnul alandas kulutusi tervishoiule ja pakkus tarbijatele hüvesid.

„Me oleme paremal järjel, sest president Obama võitles tervishoiureformi eest,“ kuulutas Clinton. „Veame kihla, et oleme.“

Samas kritiseeris Clinton vabariiklaste ettepanekut ümber vaadata valitsuse tervishoiuprogrammid vanemaealistele kodanikele, vaestele ja puuetega inimestele.

„Kui see juhtub, ei tea ma, mida need perekonnad peale hakkavad,“ ütles Clinton. „Me ei saa lasta sel juhtuda.“

Clinton naeris välja vabariiklaste eelarvepuudujäägi vähendamise plaanid, nentides, et numbrid ei lähe kokku ilma igasuguste uute tuluallikateta kavandatavate maksukärbete tõttu. Tulemus oleks laialdased kulukärped, mis haavavad keskklassi ja ühiskonna teisi ohustatud kihte.

„Ärge iial unustage, kui kuulete neid sellest rääkimas, et see vabariiklaste majanduspoliitika neljakordistas võlga 12 aasta jooksul, enne kui mina ametisse astusin, ja kahekordistas võlga kaheksa aasta jooksul pärast minu lahkumist, sest see trotsis aritmeetikat.“