Uuringu kohaselt on SDE toetus langenud aprillis 29 protsendile ehk märtsikuuga võrreldes ühe protsendipunkti võrra. Reformierakonna toetus on langenud kahe protsendipunkti võrra 27 protsendile, selgub BNS-i tellitud TNS Emori uuringust.

Keskerakonna toetus on kahe protsendipunkti võõra tõusnud, olles aprillis 25 protsenti. Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) toetus on aprillis tõusnud 13 protsendile, märtsis oli erakonna toetus 12 protsenti.

Valitsuskoalitsiooni toetus kokku on 40 protsenti, mis on protsendipunkti võrra madalam kui märtsis ja ühtlasi kolme aasta madalaim tulemus. Toetus valitsuskoalitsioonile on langenud neljandat kuud järjest.

Aprillis oli "ei oska öelda" vastanute osakaal 36 protsenti.

TNS Emori uuringueksperdi Aivar Voogi sõnul aprillis suuremate erakondade positsioon märtsiga võrreldes oluliselt ei muutunud. Kokku küsitleti perioodil 28. märtsist 18. aprillini 813 valimisealist kodanikku.

Erakondade toetusprotsendid on näidatud nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega "ei oska öelda" vastanute protsent elimineeritakse. Antud andmete näitamise viis muudab erakondade toetusprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega. Seega antud andmete esitamine võimaldab näha erakondade võimalikku osakaalu Riigikogus, kui valimised oleks toimunud uuringu küsitlusperioodil ja antud kandidaatide valikuga.