VIDEO: Vabaerakonna parteitu esikõneleja Artur Talvik: meile üritati öösel pai teha, sest arvatakse, et oleme lihtne partner

 (229)
Reformierakonna valimispidu 2015 kevad
Reformierakonna valimispidu 2015 kevadFoto: Hendrik Osula

"Arvan, et meile üritati pai teha. Mulle tundub, et nii Reformierakond kui sotsid arvavad, et me oleme kõige lihtsam koalitsioonipartner," tunnistas Vabaerakonna varivalitsuse juht Artur Talvik Delfi TV hommikuses valimissaates öösel peetud Taavi Rõivase ja Sven Mikseriga vestluse kohta.

Vabaerakonna parim ja üleriigiliselt 7305 häälega kaheksanda tulemuse teinud Artur Talvik lausus valimissaates, et ta ei tahaks oma edaspidist koormust liiga suurte hüpetega tõsta.

"Tahaks saada selge õppetunni parlamentaarsest demokraatiast. Mulle tundub, et läbirääkimised koalitsiooni osas saavad olema keerulised, mingeid ministriportfelle siin ei jagaks ja mina pole ka jagaja. Meie jaoks pole ministriks olemine prioriteet, vaid sõnum," lisas Talvik, kes ise ei kuulu Vabaerakonda.

"Homme hommikul on koosolek, kus tõmbame jämeda punase joone alla, millest me edasi ei lähe. Öösel ei olnud läbirääkimised - see oli kohtumine. Ma arvan, et meile üritati pai teha. Mulle tundub, et nii Reformierakond kui sotsid arvavad, et me oleme kõige lihtsam koalitsioonipartner. Ainuke lubadus oli see, et teisipäevast, kui juhatuse koosolekud on ära peetud, hakatakse konsultatsioone pidama."

Vabaerakond pääses 8 kohaga parlamenti.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare