VIDEO | Soojendus laulupeoks! Meisterjaani versioon kooriklassikast "Kungla rahvas" tõmbab iga peo käima

 (65)
Ainult Delfis!

Kui on vaja kastist välja mõelda, on Jaan Tätte Juunior see, kelle poole pöörduda. Seega kui oli vaja panna traditsiooniline Eesti laul uude kuude, aitas Meisterjaan ja komponeeris täiesti omalaadse tüki.

Friedrich Kuhlbars ja Karl August Hermanni "Kungla rahvas" on laul, mida teab iga eestlane juba lapsest saati. Ent Jaan Tätte Juuniori sõnul kõnetas teda loo juures pigem selle sisu ning et tema jaoks pole Vanemuine mingi lihtne talupoeg.

"Lähtusin loo tegemisel sellest, et Vanemuine oli ikkagi laulujumal, see tähendab, keegi keda niisama naljalt ei näe ringi kõndimas – sellest ka järeldus, et tema nägemiseks pidi Kungla rahvas oma teadvusseisundit teisendama ehk minema transsi," rääkis Meisterjaan oma teosest.

Kungla Rahva uusversioon Foto: Meisterjaan
Seotud lood:

Mehe sõnul talle meeldibki võtta midagi poolpüha ning väänata seda piisavalt, et tulem kedagi veidi ärritaks või rõõmustaks. Nõnda saigi rahvaklassika "Kungla rahvas" värske kuue.

Loo juurde tegi video Delfi TV monteerija Kadri Nikopensius, mis viib oma psühhedeelsete visuaalidega omaette rännakule. Kui laulus istub Kungla rahvas maha seeni sööma, siis vaatajal pole vaja seda kindlasti teha, sest videost on võimalik neid visuaalselt tarbida.

Vaata ja kommenteeri!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare