Tunnustati E-valimiste üht loojat Tarvi Martensit

 (5)
Tarvi Martens

Eesti e-valimiste tehnilise lahenduse looja Tarvi Martens saab teise eestlasena Rahvuvahelise Noortekoja (Junior Chamber International) väljapaistva noore inimese auhinna.

Rahvusvaheline Noortekoda tunnustab igal aastal maailmas kümmet alla 40-aastast inimest, kes on silma paistnud oma saavutustega kas ärilises, ühiskondlikus või isiklikus arengus, teatas organisatsiooni Eesti üksus.

Kandidaate valitakse äri, poliitika, akadeemilise tegevuse, kultuuri, eetika, meditsiini, religiooni, sotsiaalse ja ühiskondliku tegevuse ning isikliku täiustumise kategooriates.

Maailma väljapaistva noore inimese auhinnale esitasid sel aastal 42 riiki 157 kandidaati, kelle hulgast hindamiskomisjon nimetas 10 laureaati.

Eestlastest on sama auhinna saanud 1993. aastal Mart Laar tollase noorima demokraatiameelse peaministrina Euroopas.

Martens, kes juhtis nii Euroopas kui Ameerikas palju tähelepanu pälvinud uuenduslikku üleriigiliste e-valimiste projekti, on üks Eesti paremaid infoturbe spetsialiste.

Lisaks e-valimistele on Martensi tööks olnud ID-kaardi lahenduste väljatöötamine. Ta juhib sertifitseerimiskeskuses sertifitseerimisteenuste valdkonda, on tegelenud avaliku sektori andmesidevõrkude arendusega ning nõustab valitsust ülalnimetatud teemadel.

Auhind antakse Martensile üle 6. novembril Rahvusvahelise Noortekoja maailmakongressi Türgis, Antalyas.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare