Saakašvili sõidab NATO liikmelisust manguma

 (43)

Saakašvili sõidab NATO liikmelisust manguma
Reuters/Scanpix

Gruusia president Mihheil Saakašvili suundub Belgia pealinna Brüsselisse, et kohtuda Euroopa Rahvapartei kongressil viimase juhtidega.

Välisministri asetäitja Nino Kalandadze sõnul osalevad 25. märtsil toimuval parteikongressil 15 riigi liidrid, vahendab infoagentuur Interfax.     

Brüsseli-visiidi raames on Saakašvilil kavas kohtuda Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO) peasekretäri Anders Fogh Rasmusseniga. Sellel kohtumisel hakatakse arutama Gruusia allianssi võtmise kiirendamise protsessi küsimust.  

Gruusia vastuoluline president Mihheil Saakašvili tunnistas juulis 2009 intervjuus USA ajalehele The Wall Street Journal, et riigi lootused Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooniga (NATO) liitumiseks on „praktiliselt maha maetud". Ka eraldunud Abhaasia ja Lõuna-Osseetia naasmine Gruusia koosseisu - on lähiajal täitmatud ülesanded.

Gruusia liitumise sõjalise blokiga pidi otsustama aprillis 2008 Bukarestis toimunud NATO tippkohtumine, kuid ei Gruusia ega ka Ukraina, mis soovib samuti liituda, ei saanud loodetud liikmelisuse tegevuskava (MAP). Otsustati, et liitumine lükatakse määramata ajaks edasi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare