PARAADIBLOGI: LOE ja VAATA, mis toimus Eesti Vabariigi 97. aastapäeva paraadil Narvas

 (233)
Leia ennast suurest GALERIIST!
PARAADIBLOGI: LOE ja VAATA, mis toimus Eesti Vabariigi 97. aastapäeva paraadil Narvas
Foto: Sergei Stepanov

Täna keskpäeval peeti Narvas Eesti vabariigi 97. aastapäeva paraad. Lisaks Eesti üksustele osales tänavusel paraadil hulgaliselt liitlasi. Delfi kajastas melu paraadilt ja selle ümbert otseblogina.

Üksused rivistusid 24. veebruaril Peetri platsile kell 11.30. Paraadi võttis vastu president Toomas Hendrik Ilves, paraadi juhatas kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras.

Paraadil oli ligi 1400 osalejat, üle 40 lipu ja üle saja tehnikaühiku.

Esindatud olid kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ja teised. Lisaks kaitseväelastele ja kaitseliitlastele oli osalejaid ka vanglateenistusest ja sisekaitseakadeemiast.

Tänavusel paraadil panid oma liputoimkonnad välja Hispaania, Ameerika Ühendriigid, Läti ja Leedu. Veel osalesid paraadil Hollandi 43. mehhaniseeritud brigaadi allüksused, neist üks rühm jalgsi ja teine jalaväelahingumasinatel CV90, Ameerika Ühendriikide maaväe 2. ratsaväerügemendi rühm soomustransportööridel Stryker ning rühm Lancasteri hertsogi rügemendist Suurbritanniast.

Seotud lood:

Vaata ka paraadi graafikut!

Loe kokkuvõtet paraadimelust blogist!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare