Kas MediaWiki sobiks seaduste väljatöötamiseks?

 (12)
mediawiki

Portaalis Täna Otsustan Mina (TOM) pakub Tõnn Müürisepp välja, et Wikipedia jaoks välja töötatud tasuta tarkvara MediaWikit saaks kasutada seaduste väljatöötamiseks ja muutmiseks.

Tõnn Müürisepp toob välja, et Wikipedia kasutab MediaWiki tarkvara, samuti on ka paljud suured äriettevõtted selle tarkvara kasutusele võtnud teadmiste haldamise süsteemina (Novell, Intel jms)

"Minu arvates sobiks MediaWiki suurepäraselt ka seaduste väljatöötamiseks ja muutmiseks," ütleb Müürisepp selgituses.

"Praegu ma ei hakka siin kõiki põhjuseid välja tooma, miks ma nii arvan, vaid soovin et need inimesed kes selle töö eest ka palka saavad, ise asja uuriksid (kui see idee vastavate IT töötajateni jõuab)."

MediaWiki on tasuta serveritel põhinev GNU General Public License (GPL) litsentsiga tarkvara. See on mõeldud kasutamiseks lehtedel, mida külastatakse miljoneid kordi päevas. MediaWiki on eriti võimas tarkvara, mis kasutab PHP-d MySQL andmebaasis asuvate andmete töötlemiseks.

Leheküljed kasutavad wikitexti võimalus, seega saavad XHTMLi ja CSS tundvad kasutajad neid kergelt muuta.

Kui kasutaja tahab leheküljel olevat infot muuta, kirjutatakse see andmebaasi, aga nii, et eelmine versioon jääb alles. Nii saab spämmi ja vandaalitsemise puhul eelmist versiooni lihtsalt tagasi kerida.

Kas MediaWikit saaks kasutada seaduste väljatöötamisel? Avalda arvamust TOMis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare