Homme algavad Tallinna Merepäevad

 (2)
Tallinna merepäevad
Tallinna merepäevadFoto: Hendrik Osula

18.–20. juulil toimub taas Eesti suurim mere- ja perepidu – Tallinna Merepäevad.

Tallinna Merepäevade üheks põnevamaks ürituseks võib sel aastal pidada 20. juulil vanasadamas aset leidvat täiemahulist merepäästeõppust, mille stsenaariumi kohaselt vajab korraga kiiret päästmist suurem grupp merehätta sattunud inimesi. Õnnetuspaigale saabuvad Päästeameti autod ja kaatrid, appi tulevad spetsiaalselt pinnaltpäästmiseks treenitud päästekoerad ning ka Lennusalga helikopter. Kogu õppuse käiku kommenteerivad publikule Päästeameti spetsialistid. Pärast õppust maandub kopter kruiisikail, kus saab sellega ka lähemalt tutvuda.

Tallinna Merepäevad ja Music Events korraldavad sel aastal esmakordselt Merepäevade ajaloos öölaulupeo, mille lõpetab vägev ilutulestik öisel Tallinna lahel. Kõik koorid ja muidu lauluhuvilised, kellele kooslaulmine ja eriti merelaulud on hingelähedased, on oodatud Lennusadama kaipealsel laupäeval, 19. juulil algusega kell 19.00. Esitusele tulevad nii tuntud merelaulud meilt ja mujalt kui ka palju teisi Eesti rahvale läbi aegade armsaks saanud laule. Laulupidulisi saadavad Kukerpillid, Uku Suviste, Nele-Liis Vaiksoo, Artjom Savitski, Triin Niitoja, Carl-Philip Madis ja Elisa Kolk. Ilutulestikushow algus Tallinna lahel, Lennusadama, Patarei vangla ja Linnahalli vahelisel alal on kell 22.30.

Merepäevade kontserdikava avavad HU? ja Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester (ÜENSO). Festivali avakontserdi tarbeks on kokku pandud Eesti esimene elektroonne hübriid-sümfooniaorkester koos bändiga, kus muusikud mängivad muuhulgas elektrooniliselt viiulitel, digiklarnetitel, tšellodel jt pillidel. Kontserdil kuuleb HU? originaalmuusika kõigilt nende seni väljaantud neljalt plaadilt. Veel astuvad Merepäevadel publiku ette ansamblid Andurid, Apelsin, Kadri Voorand Trio, Gerli Padar, Kristjan Kasearu, Helin-Mari Arder, Vaiko Eplik ja Eliit jpt.

Seotud lood:

Pühapäeval, 20. juulil võtavad Vanasadama kruiisialal üksteiselt mõõtu kuus meresüsta paatkonda, mille kapteniteks on Eesti koondise paarisaerulise neljapaadi meeskonna liikmed Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kuslap ning koos nendega meie sõudmislegendid, Eestile Pekingi olümpiamängudelt paarisaerulisel kahepaadil hõbemedali toonud Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson. Igas paatkonnas on teise liikmena kaasas ka üllatuskülaline. Meelelahutuslik võidusõit toimub Vanasadama kruiisialal, kahe uhke kruiisikai vahel ja on pealtvaatajatele hästi jälgitav.

Merepäevi väisavad ka uhked purjelaevad Tre Kronor Rootsist ja Libava Lätist ning põnevad aurulaevad Soomest. Merepäevade kavas on ka traditsiooniliselt sadamatevahelised väikelaevasõidud, hommikused päikesetõusukontserdid Tallinna lahel, rahvusvaheline Tallinn Race purjeregatt, avatud on kaubandustänav ning suured ja mõnusad lastealad Vanasadamas ja Lennusadamas. Vanasadamas on avatud ka suur kala-ala, kus koostöös firmaga MV Wool pakutakse erinevates variantides ligi 15 erinevat sorti kala.

Koostöös festivaliga "Puude taga on inimene" saavad Merepäevade erivajadustega külastajad jälgida Merepäevade ava- ja lõpukontserti viipekeelse sünkroontõlkega ning kõigil Merepäevade külastajatel avaneb võimalus kogeda elu pimedana hotellis "Euroopa" asuvas ainulaadses Pimekohvikus. Päriselus nägijaid abistavad kohvikus nägemispuudega giid-teenindajad.

Tutvu kogu Merepäevade programmiga!

Tallinna Merepäevade peakorraldajad on Tallinna linn, AS Tallinna Sadam, Eesti Meremuuseum ja Eesti Ajalooliste Laevade Selts.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare