Horvaatia, kellel oli vaja 16 parema hulka jõudmiseks Austraalia kindlasti alistada, asus Stuttgardis 52000 pealtvaataja ees peetud kohtumist juba teisel minutil juhtima — värava lõi Darijo Šrna. Austraalia, kellel piisas selles kohtumises viigist, suutis avpoolaja lõpus seisu võrdsustada Craig Moore`i realiseertud penaltist.

56. minutil lõi poolkaitsja Niko Kovac teise palli austraallaste väravasse, kuid Horvaatia suutis hädavajalikku eduseisu hoida vaid kakskümmend minutit. Harry Kewelli tabamus kümmekond minutit enne kohtumise lõppu kindlustas Austraaliale 2:2 viigi, mis viis 32-aastase vaheaja järel MM-ile pääsenud austraallased ka kaheksandikfinaali.

Brasiilia oli F-grupi võidu taganud juba enne viimast vooru, kus mängiti Jaapaniga. Brasiilia jäi selles mängus 34. minutil Keiji Tamada väravast kaotusseisu, kuid Ronaldo viigistas avapoolaja lisaminutitel ja teisel poolajal kindlustasid Brasiiliale 4:1 võidu Juninho, Gilberto ja Ronaldo. Ronaldo on nüüd löönud MM-finaalturniiridel kokku 14 väravat, mis on sama palju senise rekordiomaniku Gerd Mülleriga.

Brasiilia läbis alagrupiturniiri puhaste paberitega — Horvaatia võideti 1:0, Austraalia 2:0 ja Jaapan 4:1. Austraalia kogus 4, Horvaatia 2 ja Jaapan 1 punkti.

Brasiilia mängib kaheksandikfinaalis E-grupi teise ehk Ghanaga ning Austraalia E-grupi võitja Itaaliaga.