• Grillimiseks sobivad eriti hästi järgmised väherasvased kalaliigid: räim, forell, lest, siig, vimb, koha, latikas, ahven ja krevetid. Sobib ka lõhe, mis on küll rasvasem, aga sisaldab  südamesõbralikke omega-3 rasvhappeid.
  • Liha asemel võib grillida ka näiteks väherasvase sulatatud juustuga täidetud suvikõrvitsat, šampinjone või paprikat. Erinevate liha-, kala- ja köögiviljavarraste kokkupanekul võib fantaasiale anda vaba voli.
  • Grillimise juures on kuumade lihapalade kõrval oluline ka kõik muu, mis sinna juurde kuulub: leib, sai, salatid, dipikastmed jne. Grillitava toidu juurde võib kastme valmistada ise. Siin tuleks aga silmas pidada, et hapukoore või majoneesiga valmistatud kastmed ei ole üldiselt figuurisõbralikud. Seevastu jogurtikaste on hea ja kerge valik.

Värsket köögivilja marineeri nii:

Jaga õisikuteks 1 väike lill- ja spargelkapsas, lõika veerandikeks 4 punast sibulat ja suuremateks tükkideks 1 kollane, 1 punane ja 1 roheline paprika. Marinaadiks sega 2 sl toiduõli, 100 ml palsamiäädikat, 1 tl küüslaugupulbrit, 2-3 sl hakitud peterselli, 2 tl suhkrut ja 1 tl soola.
Keeda lillkapsaõisikuid umbes 5 minutit vees, millele on lisatud tilgake äädikat. Kalla sõelale ja ehmata külma veega, lase jahtuda. Pane koos teiste tükeldatud köögiviljaga kaanega kaussi, kalla peale marinaad ja lase üle öö külmkapis seista.

Grillipeo krooniks võiks olla ka üks kuum dessert:

Grillitud puuvili, millele lisatud veidi mett või sidrunimahla -see  on tõeline maitseelamus. Selleks sobivad väga hästi banaanid, õunad, nektariinid, aprikoosid, pirnid, ananass ja mango. Grillimiseks lõika puuviljadest lihtsalt  seibid ja grilli niisama restil või  fooliumis.

Pärast grillroa nautimist näksimiseks sobib köögiviljavaagen kerge dipikastmega. Vaagnale aseta kangideks lõigatud kurk (ka hapukurk), paprika , porgand, seller, valge redis, tomatisektorid,  lill- ja spargelkapsaõisikud jne.

Kasulikke näpunäiteid tervisliku grillroa valmistamiseks:

  • Grilli eelistatult taist liha või kala. Lase grillitaval vähemalt tund enne grillimist toasoojas seista.
  • Ära grilli suitsuliha.
  • Grillitavad palad peaksid olema ühesuguse paksusega, et need ühtlaselt läbi küpseksid
  • Soovitav on enne küpsetamist marinaadis lihadel eemaldada liigne marinaad majapidamispaberiga, sest niiskus aeglustab pruunistumist, kuna liha hakkab aurustuvas niiskuses hauduma.
  • Alguses tuleks liha pruunistada kõrgemas kuumuses ühelt küljelt ja siis teiselt, et lihamahlad kinni jääks. Liha võib pöörata grillil vaid üks kord - jääb mahlasem
  • Liha pööramisel kasuta grilltange. Kahvliga torgatud aukudest jookseb välja väärtuslik lihavedelik ja liha jääb kuivem.
  • Et liha ei jääks varda või resti külge kinni, on soovitav neid üle hõõruda küüslauguga või määrida toiduõliga.
  • Linnuliha on valdavalt õrn liha, mistõttu küpseb üsna kiirelt ja maitsestamisel tuleb olla ettevaatlik. Broileriliha jääb mahlasem kui grillida nahaga ning see eemaldada pärast küpsetamist. Tänu kaitsvale nahale jäävad mahlad paremini lihasse.
  • Kuna kala on õrna lihaskoega, tuleb olla eriti ettevaatlik. Väherasvast kala tuleb grillida koos nahaga keskmisel kuumusel ja kasutada fooliumalust.